Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn (4 mecz): oceny SportoweFakty.pl

Medale już rozdane, a rywalizacja o piąte miejsce wciąż trwa. W czwartym meczu zwyciężyli olsztynianie i to oni zasłużyli na lepsze oceny tym razem.

Ola Piskorska
Ola Piskorska

AZS Politechnika Warszawska 

Rozgrywający:

Juraj Zatko - 3

Słabszy mecz słowackiego rozgrywającego, zwłaszcza w kluczowym trzecim secie nie pomógł swojemu zespołowi. Złe wybory, niedokładne wystawy. Raz zablokował i miał jednego asa, ale ogólnie jego zagrywka też wniosła do gry o wiele mniej niż zwykle.

Atakujący:

Adrian Gontariu - 3

Rozpoczął mecz w szóstce i radził sobie dość przyzwoicie, choć dużo psuł w polu serwisowym. Z czasem jednak stracił na skuteczności, w trzecim secie się zaciął i został zmieniony przez Adamajtisa, ale w czwartym wrócił na boisko.

Paweł Adamajtis - 3

Wszedł w trzecim secie, aby pomóc zespołowi, ale nie do końca wywiązał się z zadania, może też dlatego, że nie dostał zbyt wielu piłek od rozgrywającego. Zupełnie bez zagrywki tego dnia. W czwartym secie wrócił do kwadratu.

Środkowi:

Marcin Nowak - 4

Nadal najlepszy zawodnik na boisku w stołecznej drużynie, ale i on jak cała reszta obniżył loty w porównaniu z poprzednim dniem. Zaliczył 3 asy serwisowe oraz 2 bloki.

Dawid Gunia - 1.5

Żadnego bloku, niewidoczna zagrywka, skończył dwa ataki z czterech. W trzecim secie zmieniony przez Sacharewicza.

Mateusz Sacharewicz - 4

Bardzo udane wejście z kwadratu, wysoka skuteczność w ataku (71%), do tego blok i as serwisowy. Szkoda zepsutych zagrywek w czwartym secie.

Przyjmujący:

Maciej Pawliński - 3

Gorszy mecz tego zawodnika, wielokrotnie był wrzucany na potrójne bloki z piłek sytuacyjnych, co nie kończyło się sukcesem. Ostrzeliwany zagrywką popełnił dwa błędy w przyjęciu, ale sam również dwukrotnie pocelował przeciwnika.

Paweł Kaczorowski - 3.5

Po udanym meczu w sobotę teraz wyszedł pierwszej szóstce, ale zagrał słabiej. Po pierwszym secie zmieniony przez Kolewa, wrócił w czwartym, ale nie wniósł nic do gry zespołu.

Iwan Kolew - 3.5

Wszedł od drugiego seta, poprawił grę w elementach ofensywnych, przyjmował lepiej niż zwykle. Raz zablokował. Na jego minus bardzo słaba postawa w obronie.

Maciej Olenderek - brak oceny

Nominalny libero w roli przyjmującego wchodził na boisko w każdym secie do drugiej linii w celu poprawienia przyjęcia i obrony.

Libero:

Michał Potera - 4

Bardzo dobre przyjęcie, sporo udanych obron i asekuracji.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×