AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn (4 mecz): oceny SportoweFakty.pl

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Medale już rozdane, a rywalizacja o piąte miejsce wciąż trwa. W czwartym meczu zwyciężyli olsztynianie i to oni zasłużyli na lepsze oceny tym razem.

AZS Politechnika Warszawska 

Rozgrywający:

Juraj Zatko - 3

Słabszy mecz słowackiego rozgrywającego, zwłaszcza w kluczowym trzecim secie nie pomógł swojemu zespołowi. Złe wybory, niedokładne wystawy. Raz zablokował i miał jednego asa, ale ogólnie jego zagrywka też wniosła do gry o wiele mniej niż zwykle.

Atakujący:

Adrian Gontariu - 3

Rozpoczął mecz w szóstce i radził sobie dość przyzwoicie, choć dużo psuł w polu serwisowym. Z czasem jednak stracił na skuteczności, w trzecim secie się zaciął i został zmieniony przez Adamajtisa, ale w czwartym wrócił na boisko.

Paweł Adamajtis - 3

Wszedł w trzecim secie, aby pomóc zespołowi, ale nie do końca wywiązał się z zadania, może też dlatego, że nie dostał zbyt wielu piłek od rozgrywającego. Zupełnie bez zagrywki tego dnia. W czwartym secie wrócił do kwadratu.

Środkowi:

Marcin Nowak - 4

Nadal najlepszy zawodnik na boisku w stołecznej drużynie, ale i on jak cała reszta obniżył loty w porównaniu z poprzednim dniem. Zaliczył 3 asy serwisowe oraz 2 bloki.

Dawid Gunia - 1.5

Żadnego bloku, niewidoczna zagrywka, skończył dwa ataki z czterech. W trzecim secie zmieniony przez Sacharewicza.

Mateusz Sacharewicz - 4

Bardzo udane wejście z kwadratu, wysoka skuteczność w ataku (71%), do tego blok i as serwisowy. Szkoda zepsutych zagrywek w czwartym secie.

Przyjmujący:

Maciej Pawliński - 3

Gorszy mecz tego zawodnika, wielokrotnie był wrzucany na potrójne bloki z piłek sytuacyjnych, co nie kończyło się sukcesem. Ostrzeliwany zagrywką popełnił dwa błędy w przyjęciu, ale sam również dwukrotnie pocelował przeciwnika.

Paweł Kaczorowski - 3.5

Po udanym meczu w sobotę teraz wyszedł pierwszej szóstce, ale zagrał słabiej. Po pierwszym secie zmieniony przez Kolewa, wrócił w czwartym, ale nie wniósł nic do gry zespołu.

Iwan Kolew - 3.5

Wszedł od drugiego seta, poprawił grę w elementach ofensywnych, przyjmował lepiej niż zwykle. Raz zablokował. Na jego minus bardzo słaba postawa w obronie.

Maciej Olenderek - brak oceny

Nominalny libero w roli przyjmującego wchodził na boisko w każdym secie do drugiej linii w celu poprawienia przyjęcia i obrony.

Libero:

Michał Potera - 4

Bardzo dobre przyjęcie, sporo udanych obron i asekuracji.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

[nextpage]Indykpol AZS Olsztyn 

Rozgrywający:

Maciej Dobrowolski - 4.5

Dobry mecz doświadczonego rozgrywającego, grał spokojnie, rozsądnie i skutecznie. O wiele więcej pograł środkiem niż w poprzednim meczu, znacznie częściej gubił blok.

Atakujący:

Grzegorz Szymański - 5

Rasowy atakujący, który nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Jak zawsze wysoka skuteczność, ładne precyzyjne ataki po prostej, mocna i nieprzyjemna zagrywka (3 asy). Zdobył 18 punktów dla swojego zespołu i zasłużenie otrzymał MVP.

Środkowi:

Piotr Hain - 4

Dostawał więcej piłek do ataku i od razu lepiej funkcjonował na boisku. 4 bloki punktowe, zagrywka jednak niewidoczna.

Wojciech Sobala - 4.5

Dostał szansę na grę od pierwszego gwizdka i dobrze ją wykorzystał. Wysoka skuteczność w ataku (73%) plus bardzo trudna zagrywka, którą seryjnie sprawiał problemy przeciwnikowi, a dwa punkty zdobył bezpośrednio. Brak bloków to jednak zawsze minus dla środkowego.

Przyjmujący:

Rafał Buszek - 3.5

Najlepsze w zespole przyjęcie, ale zabrakło skuteczności w ataku. Zagrywka mocna, ale bez regularności. W porównaniu z poprzednimi meczami mało widoczny.

Pablo Bengolea - 2.5

Wyszedł w pierwszej szóstce, ale nie grał dobrze ani w przyjęciu ani w ataku. W drugim secie zmieniony przez Łukasika.

Piotr Łukasik - 4

Pojawił się w drugim secie, miał kłopoty z przyjęciem, ale dość dobrze radził sobie w ataku. Bardzo skuteczny w czwartym secie także z trudnych piłek sytuacyjnych. Do tego dołożył 3 bloki.

Libero:

Michał Żurek - 4

Średnie przyjęcie, trzy błędy bezpośrednio w tym elemencie popełnił. Bardzo dużo dobrych obron, które dawały liczne okazje do kontr jego kolegom.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Źródło artykułu: