Serie A: Bartosz Kurek wraz z ekipą Lube Banca Macerata mistrzem Włoch!

Lube Banca Macerata, której siatkarzem jest reprezentant Polski Bartosz Kurek, po raz czwarty pokonała Sir Safety Perugia i zdobyła mistrzostwo Włoch!

Tomasz Rosiński

Gracze z Maceraty po wygraniu trzeciego spotkania z zespołem z Perugii w trzech setach, w czwartym pojedynku chcieli postawić kropkę nad "i", czyli zdobyć scudetto. Natomiast Sir Safety chciało przedłużyć finałową rywalizację i doprowadzić piątego starcia.

Gospodarze rozpoczęli niedzielny bój z wysokiego "C" szybko wychodząc na prowadzenie 7:2, dzięki dobrej grze duetu Goran Vujević - Aleksandar Atanasijević. Taki obrót spraw ustawił dalszy przebieg inauguracyjnej partii (17:13), którą podopieczni Slobodana Kovaca wygrali do 22.
W kolejnym secie do głosu zaczęła dochodzić Lube Banca Macerata (8:10), a prym wśród biancorossich wiedli Bartosz Kurek oraz Iwan Zajcew. Wprawdzie w końcówce Sir Safety Perugia dogoniła zespół polskiego przyjmującego (19:19), lecz przyjezdni byli w stanie odeprzeć jej napór i zwyciężyć (22:25). Zawodnicy prowadzeni przez Alberto Giulianiego byli na fali po wygranej w poprzedniej części rywalizacji i na początku wypracowali sobie dwa "oczka" przewagi (6:8), z czasem zwiększając swoją przewagę (15:19). Sir Safety nie potrafiła już odrobić tych strat i poległa do 21. Miejscowi siatkarze, dopingowani przez swoich fanów, nie zamierzali składać broni i walczyli o dobry rezultat (11:9). Kilka udanych kontrataków sprawiło, że Lube Banca najpierw doprowadziła do remisu (14:14), by niedługo później wyjść na prowadzenie 18:16. Wszystko w IV secie miało jednak rozstrzygnąć się po grze na przewagi (24:24), która miała niesamowity przebieg, gdyż wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie to ekipa z Maceraty wygrała dwie ostatnie akcje (33:35), a cały mecz 3:1, dzięki czemu zdobyła trzecie w swojej historii mistrzostwo Włoch!

Sirio Perugia - Lube Banca Macerata 1:3 (25:22, 22:25, 21:25, 33:35)

Sir Safety Perugia: Atanasijević (24), Buti (10), Vujević (12), Petrić (18), Paolucci, Barone (3), Giovi (libero) oraz Mitić (1), Semenzato (2), Della Lunga, Cupković.

Lube Banca Macerata: Kurek (14), Parodi (4), Zajcew (18), Baranowicz (3), Podrascanin (10), Stanković (7), Henno (libero) oraz Kovar (15), Monopoli, Giombini.

Stan finałowej rywalizacji (do 3 zwycięstw): 3-1 Lube Banca Macerata.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Serie A: Sir Safety Perugia pokonana po raz drugi, Bartosz Kurek coraz bliżej mistrzostwa Włoch