El. ME 2015: Ekspresowa wygrana Polaków - relacja z meczu Macedonia - Polska

Biało-czerwoni nie pozwolili macedońskim siatkarzom na rozwinięcie skrzydeł i dopisali na swoje konto drugą wygraną we wrocławskich eliminacjach.
Michał Biegun

Podopieczni Stephana Antigi podobnie jak piątkowy mecz z Łotyszami, spotkanie sobotnie rozpoczęli do mocnego uderzenia (1:4). Macedończycy mieli sporo problemów z przyjęciem niewygodnej zagrywki najpierw Michała Kubiaka, a następnie Mariusza Wlazłego (3:8). Goście z Bałkanów sporadycznie odpowiadali jedynie atakami Nikoli Gjorgiewa (7:12). Przewaga biało-czerwonych ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Po drugiej przerwie technicznej kibice zgromadzeni w Hali Stulecia mogli obserwować popisy atakującego Polaków, który skutecznie uprzykrzył życie macedońskim siatkarzom. Wysokie zwycięstwo gospodarzom w premierowej partii zapewnił zawodnik rywali, który posłał piłkę daleko w out.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli Macedończycy, ale już po chwili polski zespół objął prowadzenie. Znów dał o sobie znać serwis Wlazłego, który był w tym meczu koszmarem dla rywali. Zagrywka gracza bełchatowskiej Skry ustawiła grę. Selekcjoner reprezentacji Polski zdecydował się dać szansę zmiennikom i na placu boju pojawili się Grzegorz Bociek, Marcin Możdżonek, Michał Winiarski i Paweł Zagumny. Atakujący ZAKSY Kędzierzyn nie chciał być gorszy od swojego starszego kolegi i tuż po wejściu na boisko posłał kilka atomowych zagrywek. Trener Zarko Ristoski nie miał środków do rozmontowania poczynań biało-czerwonych i kolejny raz musiał uznać wyższość gospodarzy tegorocznego mundialu. Ostatni punkt padł łupem Winiarskiego.

Na następną odsłonę meczu opiekun biało-czerwonych zdecydował się pozostawić zmienników z poprzedniej partii. Ci nie chcieli być gorsi od zawodników z podstawowego składu i dość szybko wysforowali się na wysokie prowadzenie (3:9). Sporadyczne zrywy macedońskich siatkarzy nie zrobiły wrażenia na graczach Antigi. Na lewej flance szalał Michał Kubiak, który należał do najbardziej wyróżniających się polskich zawodników. W sobotni wieczór zagrywka graczy francuskiego szkoleniowca była kluczem do zwycięstwa. Siatkarze znad Wisły umiejętnie wykorzystywali niemoc Macedończyków w przyjęciu. Po pewnym zwycięstwie Polacy zajmują pierwsze lokatę w grupie eliminacyjnej do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Macedonia - Polska 0:3 (13:25, 15:25, 15:25)

Macedonia: Gjorgiew G., Josifow, Milew, Gjorgiew N., Nikolow, Ljaftow, Mihaiłow (libero) oraz Karanowikj, Simowski, Despotowski, Gjorgjewski, Angelowski

Polska: Wlazły, Kurek, Nowakowski, Drzyzga, Kubiak, Kłos, Zatorski (libero) oraz Ruciak, Winiarski, Bociek, Zagumny, Możdżonek

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Jakim wynikiem zakończy się mecz Polska - Słowenia?