El. ME 2015: Zrealizowaliśmy nasz plan - komentarze po meczu Polska - Łotwa

Reprezentacja Polski pewnie ograła Łotyszki w pierwszym swoim meczu drugiej odsłony turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy siatkarek. - Naszym celem było wygrać tutaj 3:0 - powiedziała Bełcik.

Kristine Lece (kapitan reprezentacji Łotwy): Nie jesteśmy usatysfakcjonowane tym wynikiem. Nie oczekiwałyśmy oczywiście, że możemy wygrać, ale spodziewałyśmy się, że zagramy troszkę lepiej. Ani ja, ani dziewczyny z mojej drużyny nie jesteśmy zadowolone, ale mamy nadzieję, że jutro będzie dla nas lepszy dzień.

Izabela Bełcik (kapitan reprezentacji Polski): Nasza drużyna w odróżnieniu do ekipy przeciwnej jest bardzo zadowolona z wyniku. Naszym celem było wygrać tutaj 3:0 i zrealizowaliśmy ten plan. Wiadomo była, że nasza gra będzie oszczędnościowa. Kiedy na przykład wygrywamy 20:9 bardzo ciężko jest utrzymać koncentrację i wtedy nie wszystko wychodzi tak, jak powinno. Mam nadzieję, że jutro żadne dziwne piłki nie będą nam wpadać i że to będzie ciekawszy mecz dla kibiców, ale również dla nas zwycięski. [ad=rectangle] Janis Leitis (trener reprezentacji Łotwy): Przede wszystkim bardzo chciałbym podziękować polskiej stronie za organizację tego turnieju. Przed tym dzisiejszym meczem miałem nadzieję, że atmosfera na hali sprawi, iż uda nam się stworzyć fajne widowisko. Niestety było widać, że moje zawodniczki były bardzo zdenerwowane. Słabo dzisiaj grały, zdecydowanie nie na swoim poziomie. Miałem nadzieję również, że uda nam się powtórzyć wynik z Lugano, gdzie w dwóch setach prowadziliśmy z reprezentacją Polski wyrównaną walkę. Chciałbym, żebyśmy jutro się poprawili i żeby wynik wyglądał troszkę inaczej. W dzisiejszym spotkaniu myśleliśmy o wygraniu chociaż jednego seta, ale okazało się to zbyt trudne do zrealizowania.

Piotr Makowski (trener reprezentacji Polski): Trzeba zaznaczyć, że reprezentacja Łotwy potrafi grać lepszą siatkówkę. W ostatnim secie naszego starcia w Lugano Łotyszki prowadziły i musiałem porobić zmiany, które pozwoliły nam odrobić straty i wygrać to spotkanie 3:0. Wiedzieliśmy, że nie możemy w żaden sposób odpuścić, gdyż zespół z Łotwy prezentuje momentami bardzo dobry poziom gry. Tak samo Szwajcarki dziś udowodniły, że potrafią grać. Wszyscy mówili, że to jest taki słaby zespół, a jednak zobaczyliśmy, że umieją grać w siatkówkę. Dlatego jutro musimy być maksymalnie skoncentrowani i grać swoje.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!