LE siatkarzy: Jeden z outsiderów zdołał powalczyć

Najsłabsze drużyny w obu grupach zgodnie przegrały swoje pojedynki, choć Duńczycy podjęli rękawicę i byli bliscy wygrania pierwszego seta w tegorocznych rozgrywkach.

Olga Krzysztofik

Grupa A

W tej grupie w niedzielę rozegrano dwa spotkania. W Płocku biało-czerwoni zrewanżowali się Rumunom. Natomiast w Budvie gospodarze zmierzyli się z reprezentantami Azerbejdżanu.

Premierowy set przebiegł pod zdecydowane dyktando drużyny Czarnogóry, która na opór rywali natrafiła dopiero w drugiej partii. Walka w drugiej odsłonie była bardziej wyrównana i Azerowie starali się doprowadzić do remisu. Choć przez większość seta gospodarze utrzymywali skromne prowadzenie, to ich rywale raz wyszli na jednopunktowe prowadzenie, ale był to tylko jeden przypadek, a ta partia również padła łupem gospodarzy, którzy poszli za ciosem i triumfowali 3:0.

Czarnogóra - Azerbejdżan 3:0 (25:17, 25:21, 25:19)

Grupa B

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki, a przewaga Austriaków zaczęła zarysowywać się tuż przed drugą przerwą techniczną, ich prowadzenie wyniosło nawet sześć punktów, a ostatecznie triumfowali do 21. W drugim secie ich dominacja była jeszcze większa, co zaowocowało drugą wygraną partią.
Duńczycy postawili wszystko na jedną kartę, wzmacniając zagrywkę i poprawiając grę w bloku, przejęli inicjatywę i prowadzili pięcioma "oczkami". W końcówce prowadzili już 21:19, by przegrać wygranego seta w ostatnich akcjach. Tym samym gospodarze nie wykorzystali szansy na zwycięstwo w swoim pierwszym secie w tegorocznej edycji Ligi Europejskiej, potwierdzając bycie outsiderem zmagań.

Dania - Austria 0:3 (21:25, 16:25, 23:25)

Dania: Bitsch (6), A. M. Sorensen (7), Moolgaard (5), Hjollund, Bonnesen (9), Huss (3), Ozari (libero) oraz Jensen (7), S. L. Sorensen (5), Nielsen.

Austria: Wohlfahrtstaetter (5), Zass (20), Berger (8), Thaller (2), Troethann (3), Swoboda (7), Kroiss (libero) oraz Postl (3), Menner (5), Ertl, Blagojević (2).

1. Słowenia 6:0 18 18:0
2. Macedonia 6:0 17 18:5
3. Austria 3:5 9 12:16
4. Turcja 1:5 3 4:16
5. Dania 0:6 1 3:18

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!