KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

LŚ: Atomowy serwis kluczem do zwycięstwa - komentarze po meczu Belgia - Francja

Francuzi sprawili spore problemy belgijskim przyjmującym. Jak przekonują trenerzy i zawodnicy obu zespołów, zagrywka była elementem decydującym o zwycięstwie.
Agata Kołacz
Agata Kołacz

Laurent Tillie (trener reprezentacji Francji): Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie w polu serwisowym. Dzięki temu mogliśmy realizować założenia taktyczne. Byliśmy skoncentrowani na grze i dlatego wygraliśmy. Dużo czasu poświęciliśmy na ćwiczenie zagrywki oraz odbioru, co znalazło odzwierciedlenie w meczu. Przez to, że skończyliśmy fazę grupową tydzień wcześniej niż Belgowie, byliśmy w lepszej formie.


Benjamin Toniutti (kapitan reprezentacji Francji): Po wygraniu premierowej odsłony byliśmy bardziej pewni siebie. Kiedy prowadzi się już 2:0 w setach, trzeciej partii nie trzeba rozpoczynać z większą agresją. Jednak prowadziliśmy 6:3 i to było dla nas korzystne.

Dominique Baeyens (trener reprezentacji Belgii): Francuzi wyrządzili nam sporo szkód swoim serwisem, naciskali na nas, a my nie potrafiliśmy sobie poradzić w przyjęciu. Byliśmy mniej sprawni i wytrzymali psychicznie niż ostatnio. Być może przyczyniły się do tego długie podróże, które odbyliśmy w ciągu 14 dni. Zawodnicy byli zmęczeni, ale trzeba podkreślić, że przegraliśmy z lepszym przeciwnikiem.

Hendrik Tuerlinckx (kapitan reprezentacji Belgii): Przeciwnik nie miał żadnych problemów z naszą zagrywką, my z kolei nie potrafiliśmy jej przyjąć. Moim zdaniem zagraliśmy najgorszy mecz w rozgrywkach Ligi Światowej. Szkoda, że w taki sposób kończymy swoją przygodę z tymi rozgrywkami, to spore rozczarowanie.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!Na Twitterze też nas znajdziesz!

Sprawdź terminarz polskich siatkarzy na igrzyska oraz składy grup

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
FIVB
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×