KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Falowanie i spadanie - oceny Polek za występ w World Grand Prix 2014 według serwisu SportoweFakty.pl

Czwarte miejsce biało-czerwonych w II dywizji rozgrywek pozostawiło spory niedosyt. Przy bardzo nierównej formie poszczególnych zawodniczek trudno było jednak liczyć na coś więcej.

Marcin Olczyk
Marcin Olczyk

Izabela Bełcik - 3Doświadczona rozgrywająca pełniła w tym roku rolę strażaka, ale pożar jeśli udało się ugasić, to z płonącego domu i tak wiele nie zostało... Zawodniczce, która dołączyła do zespołu na prośbę Piotra Makowskiego, zabrakło czasu na zgranie z zespołem, na czym ucierpiały przede wszystkim środkowe. Bełcik starała się jak mogła, ale jej wystawy były zbyt czytelne, przez co rywalki z wyższej półki zanotowały zdecydowanie zbyt wiele punktowych bloków.

Pozostałe rozgrywające:

Joanna Wołosz - bez oceny

Największy pechowiec w reprezentacji. Mimo że miała za sobą niezwykle trudny i, co ważniejsze, zwieńczony sukcesem sezon klubowy, od początku towarzyszyła kadrze i, zgodnie ze słowami selekcjonera, stała się jej liderką. Niestety, już w drugim meczu WGP nabawiła się kontuzji, która wyeliminowała ją z gry do końca turnieju. Choć prezentowała się wcześniej o niebo lepiej od pozostałych polskich rozgrywających, nie mogliśmy ocenić jej za niespełna dwa spotkania, zwłaszcza że nie miała okazji sprawdzić się na tle najgroźniejszych przeciwników.

Emilia Kajzer - bez oceny

Młoda rozgrywająca Beef Master Budowlanych Łódź w rozgrywkach World Grand Prix znalazła się awaryjnie, po kontuzji Wołosz, więc praktycznie z marszu musiała dołączyć do znajdującego się wtedy w Peru zespołu. Makowski na ogół sięgał po nią jedynie w ostateczności. Od pierwszej minuty zagrała dopiero na zakończenie koszalińskiego Final Four, ale do końca spotkania z Portoryko nie dotrwała. Miejmy jednak nadzieję, że zebrała cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 -bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.

Która siatkarka zaprezentowała się najlepiej w World Grand Prix?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
 • ksdani Zgłoś komentarz
  Następnym razem może jednak takie oceny będą wydawane ...obiektywnie? Kowalińska i Wójcik mają taką samą ocene mimo, iż ta pierwsza i bardziej doświadczona grała gorzej w ATAKU ( a
  Czytaj całość
  głownie po to Makowski zmienił jej pozycje aby mieć "drugą" armatę) i gorzej przyjmowała od Olki. Wiec, może by tak poprawić?