MŚ 2014 kobiet, gr. C i D: Passa Rosjanek złamana, Chinki po pięciosetowym boju pokonały Japonki

Wieczorne mecze rozgrywane w Bari i Weronie przyciągnęły na hale spore tłumy kibiców. Oglądając pięciosetowe pojedynki o fotel lidera zarówno w jednej, jak i drugiej grupie fani byli zachwyceni.

Grupa C:

Spotkanie Kazaszek z Tajkami było jednostronnym widowiskiem. Drobne Azjatki już od pierwszych piłek nie miały wiele do powiedzenia. Nie potrafiły wykorzystać swoich największych atutów, czyli umiejętności w obijaniu bloku, dynamiczności i gry kombinacyjnej. Pewna postawa i konsekwencja siatkarek Gutora Oleksandra w ruchach na boisku dawała im kolejne punkty i z chwili na chwilę przepaść punktowa dzieląca obie drużyny się powiększała. W końcówce wynik na tablicy pokazywał, że zespół ze Środkowej Azji miał do wykorzystania dziesięć piłek setowych (24:14)!
[ad=rectangle]
W drugiej partii reprezentacja Tajlandii zdołała się otrząsnąć z marazmu, jaki prezentowała w premierowej odsłonie. Ajcharaporn Kongyot swoimi zbiciami podrywała koleżanki do walki, ale pomimo wysiłków jej drużyny od stanu 18:18 zdołały zdobyć jeszcze cztery „oczka” i ponownie musiały uznać wyższość przeciwniczek. Ostatni set był powtórką pierwszego. Kazaszki szybko odskoczyły z wynikiem (11:4) i dzięki temu mogły pozwolić sobie na spokojną grę już do końca meczu. Tajki tym występem zakończyły swoją przygodę z siatkarskim mundialem.

Kazachstan - Tajlandia 3:0 (25:15, 25:22, 25:20)

Kazachstan: Mudritskaja, Issajewa, Anarkulowa, Nassedkina, Iszmicewa, Matwiejewa, Storozhenko i Fendrikowa (libero) oraz Lukomskaja.

Tajlandia: Bamrungsuk, Moksri, Luangtonglang, Bundasak, Guedpard, Kongyot, Buakaew (libero) oraz Sanitklang, Phomla. Phocharoen, Thipachot, Kaewpin.

***

Ostatnie starcie w Weronie było najbardziej wyczekiwanym meczem przez kibiców i można powiedzieć, że się nie zawiedli. Od pierwszych piłek Amerykanki starały się przełamać słabiej grające tego dnia Rosjanki. Alisha Glass korzystała z usług wszystkich swoich koleżanek posyłając piłki w różne strefy, co utrudniało blokującym wybór, do kogo skakać. Jej vis a vis rozgrywająca miała ograniczone możliwości, bo środkowe Sbornej nie mogły przebić się przez siatkę (13:10). W końcówce do głosu doszła Jekaterina Gamowa, która do spółki z Tatianą Koszeliewą ciągnęła grę swojej reprezentacji. Wojnę nerwów prowadzoną do 34. punktu wygrały jednak Amerykanki.

Dobra passa wicemistrzyń olimpijskich pozwoliła im na bawienie się grą w secie numer 2. Na zagrywce raz po raz „kąsała” swoim serwisem Jordan Larson-Burbach, która zdobyła 4 asy. W ofensywie amerykańskiej w dalszym ciągu brała udział każda siatkarka, co dawało im mnóstwo możliwości w kreowaniu gry. Kolejna partia również układała się pomyślnie dla podopiecznych Karch Kiraly'ego. Rozdawały wszystkie karty na boisku, a Rosjanki wobec problemów w ataku swojej mierzącej 202 centymetry atakującej stawały się bezsilne. Uśpiło to czujność ich rywalek, które popełniły kilka prostych błędów i chwilę później musiały bronić piłek setowych (23:24). Tym razem więcej szczęścia dopisało mistrzyniom Europy.

Czwarta odsłona była najciekawszą w całym meczu. Obie drużyny zagrały w niej bardzo dobrze, a szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. Kiedy w końcówce siatkarki Jurija Mariczewa popisały się efektownym, punktowym blokiem na Jordan Larson-Burbach, można było pomyśleć, że w Palaolimpii będzie tie-break. Amerykanki nie dopuściły jednak do tego, a atak w siatkę Tatiany Koszeliewej zakończył spotkanie.

USA - Rosja 3:1 (34:32, 25:19: 29:31, 26:24)

USA: Glass, Larson-Burbach, Murphy, Dietzen, Hill, Akinradewo, Banwarth (libero) oraz Fawcett, Thompson, Dixon.

Rosja: Zariażko, Obmoczajewa, Gamowa, Starcewa, Koszeliewa, Moroz, Kruczkowa i Małowa (libero) oraz Pasynkowa, Małych, Kosanienko, Szczerban.

Grupa D:

Spotkanie o fotel lidera grupy D było zaciętym, pełnym walki i widowiskowych akcji pojedynkiem. Chinki na początku premierowej odsłony zaczęły wywierać presję na rywalkach. Ich potężne ataki przebijały się przez obronę Japonek, które wyglądały na spięte. Powodowało to sztywność i niedokładność w ich ruchach, przez co traciły punkty (13:6). Przebudzenie w szeregach zespołu z Kraju Kwitnącej Wiśni nastąpiło za późno i dlatego straciły one seta.

W kolejnych dwóch partiach podwoiły jednak wysiłki, by przełamać własną niemoc i zagrać tak, jak oczekiwali od nich fani będący na trybunach i jak chciały tego same zawodniczki. Prowadzone w ofensywie przez Saori Kimurę starały się oprzeć naporowi rywalek i zbudować kilku „oczkowy” zapas (12:6). Wtedy to siatkarki Jenny Lang Ping miały problem z powstrzymaniem znakomicie funkcjonującej ekipy z przeciwnej strony boiska, z czym ostatecznie sobie nie poradziły. Japonkom sił wystarczyło na odniesienie zwycięstwa jeszcze w secie numer 3. Rozstrzygnęły go na swoją korzyść w grze na przewagi po niezwykłej pogoni za rywalkami, które na początku odsłony odskoczyły z wynikiem (10:5).

Był to niemal ostatni zryw do walki brązowych medalistek olimpijskich. W czwartej partii nie dały rady dogonić grających jak z nut Chinek. Na skrzydłach pokaz siły i skoczności dawały Ting Zhu oraz Chunlei Zeng. Prowadzone przez dwie liderki siatkarki z Państwa Środka nie miały problemów z wyrównaniem losów spotkania i doprowadzeniem do tie-breka. Początek piątego seta nie wskazywał na to, by mogła nastąpić w nim niespodzianka i ponowne przebudzenie Japonek. Dopiero przy stanie 12:5 na boisku zaczęły się dziać niezwykłe rzeczy. Zawodniczki Masayoshi'ego Manabe zdobyły pięć punktów z rzędu zadziwiając tym kibiców w hali w Bari, ale nie dały rady wywalczyć sobie zwycięstwa.

Japonia - Chiny 2:3 (16:25, 25:18, 27:25, 17:25, 11:15)

Japonia: Nagaoka, Kimura, Ishii, Shinnabe, Sakoda, Miyashita, Tsutsui (libero) oraz Takada, Nakamichi, Ishida, Ono, Ebata.

Chiny: Zhu, J.J. Yang, Wei, Zeng, Xu, Hui, Chen (libero) oraz F. Yang, Yuan, H. Wang.

***

Ostatni mecz grupy D był spotkaniem, w którym główną rolę grała jedna drużyna. Belgijki atakowały, broniły i dobrze zagrywały wykorzystując każde, nawet najmniejsze zawahanie przeciwniczek. W każdej partii potrafiły zbudować sobie trzy lub czteropunktowe prowadzenie i nie pozwalały go sobie odebrać. Pierwszoplanową postacią na boisku była Lise van Hecke. Atakująca zdobyła 17 "oczek" (14 atakiem, 1 blokiem i 2 zagrywką) i była prawdziwym utrapieniem dla siatkarek z Karaibów.

Portorykanki robiły co mogły, by powstrzymać napór Żółtych Tygrysów, ale być może nie włożyły w ten pojedynek tyle siły, ile by mogły, ponieważ wiedziały, że żaden wynik jaki by padł w tym starciu i tak nie dałby im awansu do kolejnej rundy. Po trzech setach rozegranych pod dyktando siatkarek Gerta Vande Broeka musiały pożegnać się z włoskim mundialem.

Belgia - Portoryko 3:0 (25:20, 25:17, 25:19)

Belgia: Bland, Dirickx, Heyrman, Leys, Van Hecke, Vandesteene, Courtois (libero) oraz Van De Vijver.

Portoryko: Rosa, Cruz, K. Ocasio, Valentin, S. Ocasio, Morales, Seilhamer (libero) oraz Velez, Mojica, Enright.

Z GRUPY C DO KOLEJNEJ RUNDY AWANSOWAŁY: STANY ZJEDNOCZONE, ROSJA, HOLANDIA, KAZACHSTAN

Z GRUPY D DO KOLEJNEJ RUNDY AWANSOWAŁY: CHINY, JAPONIA, BELGIA, AZERBEJDŻAN

Komentarze (0)
Zgłoś nielegalne treści

Cenimy Twoją prywatność

Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (876 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (403 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.


W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:

  1. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
  2. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam
  3. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam
  4. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam
  5. Tworzenie profili w celu personalizacji treści
  6. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści
  7. Pomiar efektywności reklam
  8. Pomiar efektywności treści
  9. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł
  10. Rozwój i ulepszanie usług
  11. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru treści
  12. Zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie oszustwom i naprawianie błędów
  13. Dostarczanie i prezentowanie reklam i treści
  14. Zapisanie decyzji dotyczących prywatności oraz informowanie o nich

W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.


Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.


Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.


Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.


Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.