Ekstrim Gorlice objął fotel lidera - podsumowanie 4 i 5. kolejki I ligi kobiet

Agata Kołacz
Premierowa odsłona była wyrównana, do stanu 14:14 walka toczyła się punkt za punkt. Wówczas miejscowe zdobyły cztery "oczka" z rzędu i tę różnicę spokojnie utrzymały do końca. W kolejnych dwóch odsłonach zdecydowanie lepsze były już siatkarki Zawiszy, które nękały przeciwniczki mocnymi zagrywkami. Sulechowianki świetnie radziły sobie również w bloku i w ataku. Zawodniczki SMS-u nie miały nic do powiedzenia i przegrały 0:3.

MLKS Roltex Zawisza Sulechów - SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:21, 25:16, 25:15)

Początek spotkania należał do ekipy z Torunia, która narzuciła swój rytm gry i w decydującej fazie seta miała osiem punktów przewagi (19:11). Miejscowe odrobiły kilka "oczek", ale było zbyt późno, by myśleć o pozytywnym wyniku. Choć po zmianie stron Budowlani prowadzili 4:0, to z każdą kolejną akcją lepiej prezentował się KS. W końcówce rywalki doprowadziły do stanu 21:20, jednak zawodniczki z Wielkopolski zachowały więcej "zimnej krwi" i rozstrzygnęły seta na swoją korzyść. Trzecia partia miała identyczny przebieg, z kolei w następnej części meczu coś w drużynie z Murowanej Gośliny się "zacięło". Siatkarki sprawiały wrażenie, jakby bały się wygrać, zaczęły popełniać proste błędy i przegrały aż 14:25. Tie-break był niezwykle zacięty, ale dwie skuteczne akcje z rzędu wyprowadziły torunianki i to one mogły się cieszyć ze zwycięstwa.

KS Murowana Goślina - Budowlani Toruń 2:3 (18:25, 25:22, 25:22, 14:25, 13:15)
Siatkarki ze stolicy rozegrały bardzo dobre spotkanie z Karpatami. Pojedynek był niezwykle zacięty, o czym najlepiej świadczy wynik premierowej odsłony (31:29). Sparta całkowicie narzuciła rywalkom swój rytm gry. Niewiele brakowało, a z ekipą z Krosna rozprawiłyby się w trzech setach. Jednak po walce na przewagi trzecia partia "padła łupem" przyjezdnych. To wpłynęło mobilizująco na warszawianki, które pewnie wygrały kolejną część meczu i wreszcie mogły się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Sparta Warszawa - PWSZ Karpaty MOSIR KHS Krosno 3:1 (31:29, 25:21, 24:26, 25:20)

W tegorocznych rozgrywkach na zapleczu Orlen Ligi jak na razie bardzo słabo radzi sobie Silesia, która ma na swoim koncie jeden punkt. Tego dorobku nie udało się powiększyć w meczu z PLKS-em. Choć pierwsza partia nie wyglądała jeszcze źle, bo zawodniczki z Mysłowic przegrały 22:25 po zaciętej walce, to w drugiej beniaminek dokonał wręcz pogromu (25:13). Wysoka porażka, co ciekawe, podziałała mobilizująco i w secie numer trzy lepsze okazały się miejscowe. Jak się okazało kilkanaście minut później, był to jedyny zryw ekipy ze Śląska.

Silesia Volley Mysłowice - PLKS Pszczyna 1:3 (22:25, 13:25, 25:21, 21:25)
Silesia w pięciu meczach zdobyła tylko jedno Silesia w pięciu meczach zdobyła tylko jedno "oczko"
Pięciosetowy pojedynek odbył się również w Świeciu, gdzie doszło do starcia dwóch beniaminków. Mecz był bardzo nierówny, Joker przegrał premierową odsłonę różnicą sześciu punktów, by po zmianie stron zwyciężyć 25:18. Identycznie wyglądały sety numer trzy i cztery. W tie-breaku lepiej poradziły sobie miejscowe, które w tabeli znajdują się o trzy miejsca niżej od Nike.

Joker Świecie - Nike Węgrów 3:2 (19:25, 25:18, 17:25, 25:20, 15:12)

Ekstrim rozegrał bardzo dobry mecz z dotychczasowym liderem, drużyną z Łodzi. Choć pojedynek zakończył się wynikiem 3:0, nie oznacza to, że widowisko było jednostronne. Można tak powiedzieć jedynie o drugiej partii (25:14), w dwóch pozostałych emocji nie brakowało. Najbliżej pozytywnego rozstrzygnięcia ŁKS był w trzecim secie, jednak walkę na przewagi wygrały zawodniczki z Gorlic i to one "wskoczyły" na pierwsze miejsce w tabeli.

Ekstrim Gorlice - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:21, 25:14, 27:25)