Zawisza Sulechów na czele - podsumowanie 9. i 10. kolejki I ligi kobiet

Łukasz Witczyk

Ważne zwycięstwo nad Nike Węgrów odniósł zespół z Krosna. Karpaty pewnie wygrały pierwszego seta, lecz w dwóch kolejnych inicjatywę przejęły węgrowianki, które prowadziły 2:1. Krośnianki najpierw doprowadziły do remisu, a w tie-breaku po zaciętej końcówce wygrały 16:14 i zapewniły sobie meczowy triumf.

PWSZ Karpaty MOSIR KHS Krosno - Nike Węgrów 3:2 (25:15, 23:25, 17:25, 25:22, 16:14)

Tie-breakiem zakończył się również mecz w Murowanej Goślinie. Miejscowy klub pokonał w nim Joker Świecie. Zespół gości po trzech setach prowadził 2:1. W czwartej odsłonie gospodynie po nerwowej końcówce wyrównały stan pojedynku, a w decydującym secie wygrały do 11.

KS Murowana Goślina - Joker Świecie 3:2 (25:18, 17:25, 21:25, 25:23, 15:11)

W meczu drużyn z końca ligowej tabeli Silesia Volley Mysłowice pokonała w trzech setach Spartę Warszawa. Gospodynie w każdym z setów próbowały nawiązać walkę z rywalkami, lecz nie udawało im się to i musiały uznać wyższość rywalek. Dla stołecznej drużyny była to druga w ostatnich dniach porażka z sąsiadem w tabeli.

Sparta Wraszawa - Silesia Volley Mysłowice 0:3 (20:25, 21:25, 20:25)

Zespół ze Szczyrku tylko w pierwszym secie nawiązał wyrównaną walkę z PLKS-em Pszczyna. Ekipa gości wygrała w premierowej odsłonie 28:26. Następnie z gospodyń zeszło powietrze i pszczynianki odniosły pewny triumf.

SMS PZPS Szczyrk - PLKS Pszczyna 0:3 (26:28, 14:25, 17:25)

W spotkaniu czołowych drużyn I ligi kobiet łodzianki pokonały ekipę Budowlanych Toruń 3:2. Po dwóch setach lepsze były torunianki, które w obu partiach oddały rywalkom po 19 punktów. Role odwróciły się w trzecim i czwartym secie, w którym tym razem to łodzianki wygrywały do 19. W tie-breaku lepsze były gospodynie, które wygrały po emocjonującej grze na przewagi.

ŁKS Commercecon Łódź - Budowlani Toruń 3:2 (19:25, 19:25, 25:19, 25:19, 17:15)

Zawisza Sulechów pokonał Ekstrem Gorlice 3:1. Gospodynie tylko w drugim secie miały problem z rywalkami. Partia ta zakończyła się triumfem gorliczanek 30:28. W pozostałych trzech partiach do sulechowianki brylowały na parkiecie i dzięki zwycięstwu zapewniły sobie pozycję lidera I ligi kobiet.

MLKS Roltex Zawisza Sulechów - Ekstrim Gorlice 3:1 (25:17, 28:30, 25:17, 25:11)