Naj... 10. kolejki Orlen Ligi

10. kolejka Orlen Ligi przyniosła sporo emocji. Która z drużyn blisko miesiąc czekała na zdobycie punktu? Kto przerwał klątwę tie-braków? Tego dowiecie się z naszego zestawienia.

Łukasz Witczyk

Najlepszy początek meczu: Budowlani Łódź w Dąbrowie Górniczej
Zespół Budowlanych Łódź mecz w Dąbrowie Górniczej rozpoczął od prowadzenia 8:0. Wszystko za sprawą trudnych zagrywek Natalii Skrzypkowskiej, z przyjęciem których miały problem dąbrowianki. Trener Juan Manuel Serramalera szybko zdecydował się na zmianę libero, na placu gry pojawiła się Krystyna Strasz, która zastąpiła Katarzynę Urban. W dodatku błędy przejścia linii trzeciego metra zanotowała Tamara Kaliszuk

Po tak udanym początku seta Budowlane nie dały sobie odebrać triumfu w premierowej partii. Jednak w kolejnych setach łodzianki grały już dużo gorzej. Do głosu doszły zawodniczki Taurona Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza, które w drugim i czwartym secie odniosły pewne zwycięstwa, a w trzeciej partii wygrały po grze na przewagi.

Czwarta z rzędu porażka Budowlanych Łódź. "Pozostaje niedosyt, ale też sportowa złość"