W Legionowie Sylwester na smutno - relacja z meczu Polski Cukier Muszynianka Muszyna - SK Bank Legionovia Legionowo

Kilka dni świątecznej przerwy lepiej wykorzystały siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki, które na własnym terenie nie dały szans rywalkom z Legionowa.

Michał Kaczmarczyk

W poniedziałkowym spotkaniu z powodu kontuzja nie mogła wystąpić podstawowa rozgrywająca Mineralnych Danica Radenković, ale jej zmienniczka Gabriela Jasińska potrafiła utrzymać poziom gry swojego zespołu na spodziewanym wysokim poziomie. Gospodynie prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:3 dzięki skutecznej grze na siatce, zaś legionowianki nie potrafiły wykorzystać swoich możliwości w ataku. Odrobiły one część strat po akcjach niezawodnej Malwiny Smarzek: siatkarki Bogdana Serwińskiego musiały mieć się na baczności, ponieważ przez błędy Natalii Kurnikowskiej i Katie Carter ich przewaga nad przeciwniczkami niebezpiecznia malała tuż pod koniec seta. Ostatecznie błąd Aleksandry Wójcik zakończył partię na korzyść faworytek.

Zwycięski zespół rozpoczął kolejną partię od kilkupunktowej serii, ale punkty Smarzek i Katarzyny Połeć oraz błędne decyzje gospodyń w ataku sprawiły, że Legionovia prowadziła. Tylko przez moment, po udanych zagraniach Karoliny Różyckiej i Sylwii Wojcieskiej inicjatywa znów była po stronie ekipy z Muszyny, ale przyjezdne potrafiły wykorzystać chwile słabszej postawy rywalek w ofensywie i gdyby nie ich własne pomyłki, mogłyby spokojnie zdominować przebieg seta. Po drugiej przerwie techniczej środkowe Muszynianki dały sygnał do ataku i dobre chwile legionowianek pozostały tylko wspomnieniem. Przewaga w organizacji gry i rozegraniu pozwoliła drużynie Serwińskiego spokojnie dokończyć seta (25:19).

Oparcie siły ataku SK Banku Legionovii na młodej Smarzek nie poskutkowało na początku kolejnej odsłony spotkania, kiedy Różycka swoimi serwisami wypracowała pokaźny dystans punktowy (8:4): małopolska drużyna zdecydowanie przewyższała skutecznością i wymyślnością rozwiązań swoje rywalki, niemal każda ich akcja przynosiła punkt. Pomyślne akcje przyjezdnych można było policzyć na palcach jednej ręki, do tego nie pomagała im niechlujność Marty Bechis. Ostatecznie Mineralne przypieczętowały trzy punkty na zagrywce Jasińskiej i udowodniły, że ich miejsce w czubie ligowej tabeli nie jest przypadkiem.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - SK bank Legionovia Legionowo 3:0 (25:21, 25:19, 25:15)

Muszynianka: Carter, Różycka, Wojcieska, Jasińska, Kurnikowska, Plchotova, Maj-Erwardt (libero) oraz Gierak, Hatala

Legionovia: Bechis, Smarzek, Połeć, Thibeault, Paszek, Wójcik, Wysocka (libero) oraz Gajewska, Chojnacka, Bociek, Alagierska

MVP: Karolina Różycka (Polski Cukier Muszynianka Muszyna)