W hicie bez uniesień - relacja z meczu Chemik Police - Atom Trefl Sopot

Chemik Police pokonał Atom Trefl Sopot 3:0. Policzanki utrzymały pozycję lidera Orlen Ligi i w bieżących rozgrywkach jeszcze nie przegrały.

Rafał Kuliga
Podobnie jak w przypadku pierwszego spotkania obu zespołów lepiej w mecz wszedł PGE Atom Trefl Sopot. Przyjezdne cierpliwie przebijały piłkę rywalkom i czekały na ich błędy. Grały bardzo ambtnie w obronie. Co ciekawe, wszystko to bez Izabeli Bełcik, która rozpoczęła na ławce rezerwowych. Nie najlepiej wyglądała skuteczność Anny Werblińskiej. Kapitan Chemika Police nie skończyła trzech ataków z lewego skrzydła i trener Giuseppe Cuccarini poprosił o czas (6:10). Przyjmująca mistrzyń Polski szybko zrekompensowała się w polu serwisowym. Przy jej silnej, odrzucającej od siatki zagrywce gospodynie wyszły na prowadzenie (12:11). Lorenzo Micelli szybko zdecydował się na zmianę. Katarzynę Zaroślińską zastąpiła Anna Miros. Roszada niewiele pomogła. Chemik zaczął łapać luz i budować przewagę. Coraz lepiej wyglądała gra blokiem. Policzanki zwyciężyły 25:21.
Drugą partię również lepiej zaczęły przyjezdne. Po asie serwisowym Zuzanny Efimienko  prowadziły 4:1. Przewaga przyjezdnych utrzymywała się do połowy seta. Później Chemik wykorzystał kilka ważnych kontr, głównie za sprawą skutecznych ataków Any Bjelicy. W trakcie drugiej przerwy technicznej siatkarki z Polic prowadziły trzema punktami. Najciekawsza akcja miała miejsce przy stanie 18:16. Obie drużyny kilkakrotnie atakowały i kiwały, jednak wszystko udawało się podbić. Finalnie skutecznym zbiciem z krótkiej popisała się Agnieszka Bednarek-Kasza. Trener Micelli poprosił o czas. Po trudnych serwisach Klaudii Kaczorowskiej "Atomówki" odrobiły straty (23:23). Bohaterka poprzednich akcji zepsuła atak z drugiej linii w kluczowym momencie i Chemik wygrał 25:23.

Trzecia odsłona była najbardziej zacięta, przynajmniej na początku. Obie drużyny kończyły swoje ataki w pierwszej akcji i rywalizowały punkt za punkt (14:14). W tym momencie policzanki włączyły blok. Trzy skuteczne ściany z rzędu pozwoliły zbudować przewagę. Gra zaczęła się układać, rywalki straciły wiarę w zwycięstwo. Chemik wygrał 25:21 i bardzo pewnie wygrał spotkanie, które miało być hitem czternastej kolejki.

Chemik Police - Atom Trefl Sopot 3:0 (25:21, 25:23, 25:21)