Superliga: Pierwsza porażka Biełogorie Biełgorod w lidze

Siatkarze Zenitu Kazań w zaciętym meczu wygrali 3:1 ze zdobywcą Superpucharu Rosji. Była to pierwsza porażka Biełogorie Biełgorod w tym sezonie Superligi.

Dorota Mleczak
Mecz pomiędzy mistrzem Rosji a najlepszą drużyną Ligi Mistrzów z 2014 roku, rozpoczął się od skutecznej gry gospodarzy, na pierwszej przerwie technicznej prowadzili aż pięcioma punktami. Dzięki dobrej grze w bloku, siatkarze z Kazania zdołali odrobić straty. Na wyróżnienie w tej partii z pewnością zasłużył kapitan przyjezdnych - Nikołaj Apalikow, którego mocna i regularna zagrywka przyczyniła się do wygrania pierwszego seta.
W drugiej odsłonie spotkania podopieczni Giennadija Szypulina pokazali się ze znacznie lepszej strony. Zawodnicy Zenitu mieli problemy w obronie, zwłaszcza ataków Grozera. Gorszy dzień miał ostrzeliwany zagrywkami Aleksiej Spiridonow, rosyjski przyjmujący w każdym elemencie grał poniżej swoich oczekiwań. Siatkarze z Biełgorodu nawet na chwilę nie tracili koncentracji i bez problemów odnieśli zwycięstwo w tej partii.

Kolejna część meczu, to powtórka pierwszego seta. Wydawało się, że gospodarze mają wszystko pod kontrolą, zwłaszcza, że prowadzili 18:15. Jednak po drugiej stronie siatki rozhulał się Kubańczyk - Wilfredo Leon, który kończył praktycznie wszystkie piłki. Cegiełkę do zwycięstwa dołożył również Wiktor Poletajew, bowiem jego serwis był decydującym elementem w końcówce.

Czwarty set był najbardziej zacięty w tym spotkaniu. Po drugiej przerwie technicznej rozpoczął się prawdziwy pokaz siły. W zespole Biełogorie Biełgorod w ataku brylował Dmitrij Muserski oraz Grozer, natomiast po stronie przyjezdnych świetnie spisywał się Wilfredo Leon. Zdobywcy Superpucharu Rosji mieli cztery szanse na przedłużenie meczu, jednak nie wykorzystali swoich szans. Spiridonow ustrzelił zagrywką Romana Bragina, a chwilę później Igor Kobzar zablokował Siergieja Tietiuchina.

Podopieczni Władimira Alekny dzięki wygranej w tym spotkaniu wzmocnili swoją pozycję na drugim miejscu w tabeli. Niezmiennie pierwszą lokatę utrzymują siatkarze Biełogorie Biełgorod.

Podsumowanie XVIII kolejki rosyjskiej Superligi

Jugra Samotłor Niżniewartowsk - Dynamo Moskwa 3:1 (25:20, 22:25, 25:22, 25:22)
Prikamie Perm - Lokomotiw Nowosybirsk 0:3 (18:25, 20:25, 18:25)
VC Grozny - Ural Ufa 3:2 (19:25, 25:19, 21:25, 25:17, 15:7)
Gubernija Niżny Nowogród - Kuzbass Kemerowo 2:3 (25:18. 24:26, 16:25, 25:18, 12:15)
Dynamo Krasnodar - Neftjanik Orenburg 3:1 (25:20, 21:25, 25:14, 25:15)
Biełogorie Biełgorod - Zenit Kazań 1:3 (21:25, 25:19, 22:25, 32:34)
Gazprom-Jugra Surgut - Fakieł Nowy Urengoj 2:3 (27:29, 21:25, 25:21, 25:23, 13:15)