Liga Mistrzyń, gr. C: Zespół Joanny Wołosz z trzecim zwycięstwem

Unendo Yamamay Busto Arsizio pokonało na wyjeździe zespół Dresdner SC 3:0. Dla włoskiej drużyny było to trzecie zwycięstwo w obecnej edycji Ligi Mistrzyń.

Łukasz Witczyk
Faworytkami tego spotkania był zespół Unendo Yamamay Busto Arsizio, w którym podstawową rozgrywającą jest Joanna Wołosz. Co prawda obie drużyny po trzech kolejkach miały na swoim koncie po dwa triumfy, ale to jednak Włoszki są bardziej doświadczonym zespołem. Podopieczne Carlo Parisiego udowodniły to na boisku, a w żadnym z setów nie dały rywalkom żadnych szans.
Najbardziej wyrównana była pierwsza odsłona. Lepiej rozpoczęły ją gospodynie, które prowadziły 3:0 i 6:3, ale Włoszki szybko doszły do głosu i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły jednym punktem. Ich przewaga systematycznie rosła, a maksymalnie wyniosła pięć "oczek". Ostatecznie w inauguracyjnej partii Włoszki oddały rywalkom 21 punktów.

W drugiej partii początkowo gra toczyła się punkt za punkt, lecz Włoszki szybko rozpoczęły swoją dominację. W końcówce ekipa gości zagrała dużo lepiej niż gospodynie, zdobyły kilka punktów w jednym ustawieniu i odniosły przekonujące zwycięstwo.

W trzecim secie Włoszki prowadziły od początku do końca i systematycznie powiększały swoją przewagę. Podłamane Niemki nie stać było na odrobienie strat, zdołały wywalczyć 20 punktów i zanotowały drugą w tej edycji Ligi Mistrzyń porażkę. Wśród gospodyń najlepiej spisała się Jaroslava Pencova, która na swoim koncie zapisała 9 punktów i atakowała ze skutecznością 55 proc. Z kolei w ekipie gości najlepsze były Rebecca Perry i Helena Havelkova, które do dorobku swojej drużyny dorzuciły po 14 "oczek".

SC Dresdner - Unendo Yamamay Busto Arsizio 0:3 (21:25, 18:25, 20:25)

SC Dresdner: Kreklow (1), Michailenko (6), Pencova (9), Jackson (7), Izquierdo (6), Marcelle (3), Schoot (libero) oraz Dijkema, Lippmann (1), Bartsch (3).

Unendo Yamamay: Havelkova (14), Michel (1), Perry (14), Marcon (7), Ljubuszkina (11), Wołosz (3), Leonardi (libero) oraz Rania, Pisani (3).