Superliga: Gładkie zwycięstwo Fakieła Nowego Urengoju

W dziewiętnastej kolejce Superligi siatkarze Fakieła Nowego Urengoju bez większych problemów wygrali z Jugrą Samotłor Niżniewartowsk.

Dorota Mleczak
Mecz rozpoczął się od dobrej gry przyjezdnych, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili trzema punktami. Podopieczni Jurija Panczenki zdołali odrobić straty, szczególnie z dobrej strony pokazał się Jegor Kliuka oraz Dmitrij Wołkow. Przyjezdni mieli coraz większe problemy w przyjęciu oraz obronie, co przyczyniło się do roztrwonienia przewagi. Przy stanie 24:20 dla ekipy z Nowego Urengoju, gospodarze za szybko uwierzyli w wygranie pierwszego seta i popełnili kilka błędów. Szczęście było po ich stronie, bowiem klub prowadzony przez Jurija Melniczuka nie wykorzystał swojej szansy na wygranie pierwszego seta.
W drugiej partii gospodarze koncertowo zagrali w bloku. Na domiar złego, siatkarze z Niżniewartowska nie potrafili znaleźć sposobu na Igora Tiurina, który kończył praktycznie wszystkie piłki. Wysoka przewaga wypracowana na początku seta, pozwoliła na łatwe zwycięstwo w tej odsłonie meczu.

Podobnie wyglądała sytuacja w ostatniej części tego spotkania. Do pierwszej przerwy technicznej rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Jednak z każdą chwilą coraz lepiej prezentowali się zawodnicy zespołu Michała Winiarskiego. Po raz kolejny decydującym elementem był blok. Dzięki temu zwycięstwu Fakieł Nowy Urengoj zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Podsumowanie XIX kolejki rosyjskiej Superligi
Neftjanik Orenburg - Prikamie Perm 3:1 (20:25, 25:23, 26:24, 25:22)
Fakieł Nowy Urengoj - Jugra Samotłor Niżniewartowsk 3:0 (25:23, 25:15, 25:18)
Gazprom-Jugra Surgut - Lokomotiw Nowosybirsk 2:3 (25:19, 19:25, 21:25, 25:22, 9:15)
Zenit Kazań - Kuzbass Kemerowo 3:0 (25:16, 27:25, 25:17)
Biełogorie Biełgorod - Dynamo Krasnodar 3:2 (21:25, 25:27, 25:22, 25:19, 15:11)

Mecze Ural Ufa - Dynamo Moskwa oraz VC Grozny - Gubernija Niżny Nowogród  zostaną rozegrane 28.01.

Superliga: Pierwsza porażka Biełogorie Biełgorod w lidze