Zwycięstwa faworytów - podsumowanie 16 i 17. kolejki I ligi kobiet

Agata Kołacz
W kolejnym spotkaniu drużyna z Łodzi podejmowała SMS PZPS Szczyrk. Niespodzianki nie było, miejscowe potrzebowały trzech setów, by cieszyć się ze zwycięstwa. W żadnej z odsłon SMS nie zdołał przekroczyć bariery 20 punktów.

ŁKS Łódź - SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)

Większych emocji nie dostarczyło także starcie Ekstrimu Gorlice z Nike Węgrów. Tutaj także gospodarz triumfował w trzech partiach. Przyjezdne zagrożenie stworzyły jedynie w ostatniej odsłonie, ale i tak Ekstrim wygrał różnicą pięciu punktów.

Ekstrim Gorlice - Nike Węgrów 3:0 (25:17, 25:19, 25:20)

Zawodniczki ze Świecia, po udanym otwarciu meczu z KS-em Jastrzębie Borynia, oddały rywalkom inicjatywę. Od początku trzeciego seta udowadniały jednak, że był to tylko wypadek przy pracy, bo zarówno set numer trzy, jak i cztery, zakończył się wysoką wygraną Jokera.

Joker Świecie - KS Jastrzębie Borynia 3:1 (25:21, 22:25, 25:17, 25:18)

Po dwóch gładko wygranych przez Silesię partiach wydawało się, że emocji w tym pojedynku już nie będzie. Tymczasem Karpaty postawiły wszystko na jedną kartę, poprawiły swoją grę i o wyniku decydowała zacięta końcówka. W tej miejscowe zdołały się odbudować i mogły się cieszyć ze zwycięstwa za trzy punkty.

Silesia Volley - Karpaty Krosno 3:0 (25:17, 25:17, 27:25)

Pojedynek z Budowlanymi Toruń stołeczna ekipa rozpoczęła od mocnego uderzenia (25:23). Przyjezdne po zmianie stron nie pozwoliły już swoim rywalkom na dyktowanie warunków i w ramach rewanżu oddały Sparcie tylko 15 punktów. W kolejnych dwóch odsłonach warszawianki walczyły dzielnie, ale doświadczenie Budowlanych okazało się nieocenione.

Sparta Warszawa - Budowlani Toruń 1:3 (25:23, 15:25, 20:25, 21:25)

Żadnych problemów z pokonaniem ekipy z Murowanej Gośliny nie miał lider. Zawisza pewnie prowadził, a w trzeciej partii nie pozwolił KS-owi na zdobycie 15 "oczek".

KS Murowana Goślina - Zawisza Sulechów 0:3 (21:25, 21:25, 14:25)