Emocje i dogrywka w Tarnobrzegu. Wikana Start lepsza od Jeziora w bitwie outsiderów

Koszykarze Wikany Startu, po emocjonującym spotkaniu, okazali się skuteczniejsi od Jeziora Tarnobrzeg w meczu dwóch drużyn okupujących ostatnie miejsca w tabeli Tauron Basket Ligi.

Łukasz Żaguń

Śmiało można powiedzieć, że tarnobrzeżanie przegrali wygrany mecz. Jeszcze na minutę przed końcem czwartej kwarty prowadzili bowiem z rywalem różnicą pięciu punktów, ale determinacja koszykarzy Wikany Startu i skuteczna postawa Bryona Allena, sprawiły, że goście doprowadzili do dogrywki i ostatecznie zdołali w niej przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W sobotę kibice w Tarnobrzegu byli świadkami strzeleckiej rywalizacji pomiędzy wspomnianym Allenem i Dominiquem Johnsonem. Choć lepiej wypadł w niej ten drugi, to jednak ostatecznie więcej powodów do radości miał tego dnia gracz Wikany Startu, bo finalnie to jego drużyna mogła cieszyć się z piątego zwycięstwa w tym sezonie.
Beniaminek z Lublina rozpoczął to spotkanie od mocnego uderzenia. Po siedmiu minutach gry goście prowadzili już 12:2. Kibice tarnobrzeżan mogli być zmartwieni przede wszystkim fatalną skutecznością swoich ulubieńców, którzy w pierwszych fragmentach meczu pudłowali na potęgę, nawet w prostych sytuacjach rzutowych. Jeszcze przed końcem inauguracyjnej partii gospodarze otrząsnęli się jednak z marazmu, odrobili niemal wszystkie straty i wrócili do gry.

Od tego czasu rywalizacja się wyrównała, a żaden z zespołów nie był w stanie znacząco odskoczyć rywalowi. Dopiero pod koniec trzeciej kwarty tarnobrzeżanie, głównie za sprawą znakomitej postawy w ataku Johnsona, zyskali 8 punktów przewagi. Wówczas wydawało się, że miejscowi dowiozą zwycięstwo do ostatniej syreny, ale fatalna postawa w defensywie finalnie im to uniemożliwiła.

W dogrywce natomiast od początku przewagę zyskali goście i jak się później okazało, nie oddali już jej do samego końca. Po tym spotkaniu lublinianie zatem nieco odskoczyli od drużyny z Tarnobrzegu w tabeli Tauron Basket Ligi.

Jezioro Tarnobrzeg - Wikana Start Lublin 90:93 (21:24, 25:22, 25:17, 13:21, d. 6:9)

Jezioro: Johnson 31, Miller 17, Williams 15, Wysocki 14, Wall 11, Patoka 2, Morawiec

Wikana Start: Allen 29, B. Diduszko 19, Wojdyła 12, Śmigielski 10, Lewandowski 10, Wells 8, Ł. Diduszko 2, Trojan, Czujkowski.