Liga Mistrzyń: Zacięta walka o awans w Stambule, Fenerbahce Grundig gra dalej

SC Dresdner wygrało na wyjeździe z Fenerbahce Grundig Stambuł 3:2, lecz to turecki zespół mógł świętować awans do kolejnej fazy siatkarskiej Ligi Mistrzyń.

Łukasz Witczyk
Wydawało się, że dla siatkarek Fenerbahce Grundig Stambuł rewanżowy mecz przeciwko SC Dresdner będzie tylko formalnością. W pierwszym spotkaniu turecki zespół wygrał w Niemczech 3:0 i do awansu do kolejnej fazy Ligi Mistrzyń potrzebował triumfu w dwóch setach. Niemki nie zamierzały się jednak poddawać i w Stambule zawiesiły wysoko poprzeczkę swoim rywalkom.
Już pierwszy set pokazał, że ekipa ze Stambułu będzie się musiała mocno natrudzić, by odnieść triumf. Żadna z drużyn nie mogła uzyskać bezpiecznej przewagi, a gra długo toczyła się punkt za punkt. Jednak dzięki skutecznej grze w końcówce siatkarki Fenerbahce zdołały rozstrzygnąć inauguracyjną partię na swoją korzyść.

Drugi set początkowo wyglądał podobnie jak pierwszy, lecz w jego połowie do głosu doszły przyjezdne, które miały kilka punktów przewagi. Jednak Turczynki zdołały odrobić straty i miału już nawet piłki setowe (24:22), które zagwarantowałyby im awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzyń. W końcówce Niemki wspięły się na wyżyny swoich umiejętności i odwróciły losy seta, doprowadzając do wyrównania.

W trzeciej partii Niemki odniosły już pewny triumf, a wszystko ponownie dzięki znakomitej grze w końcówce, kiedy to w jednym ustawieniu zdobyły kilka punktów. Wówczas gospodynie stanęły pod ścianą, porażka w czwartej odsłonie oznaczałaby konieczność rozegrania złotego seta, który jest siatkarską loterią. Z kolei triumf w jednym secie dawał im awans.

Siatkarki Fenerbahce Grundig Stambuł w czwartym secie stanęły jednak na wysokości zadania. Turecki zespół zdominował rywalki i odniósł przekonujący triumf. W tie-breaku po wyrównanej grze lepsze były Niemki, które pokazały, że stać je na walkę z bardziej utytułowanymi drużynami.

Fenerbahce Grundig Stambuł - SC Dresdner 2:3 (26:24, 24:26, 19:25, 25:18, 13:15)