Porażki Zawiszy i Budowlanych - podsumowanie 21. kolejki I ligi kobiet

W meczach 21. kolejki I ligi kobiet porażki zanotowały prowadzące w tabeli siatkarki Zawiszy Sulechów, a także goniąca je ekipa Budowlanych Toruń.

Łukasz Witczyk

Siatkarki KS Jastrzębie Borynia nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem ostatniego w tabeli SMS PZPS Szczyrk. Ekipa gości największy opór postawiła w pierwszym secie, którego przegrała do 22. Kolejne dwie partie to już absolutna dominacja gospodyń.

KS Jastrzębie Borynia - SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:22, 25:12, 25:18)
Łatwe zwycięstwo odniosła również drużyna Nike Węgrów, która w trzech setach pokonała ekipę z Krosna. Węgrowianki już w pierwszym secie pokazały swoją siłę, oddając przyjezdnym zaledwie 11 punktów. Krośnianki lepiej zagrały w drugim secie, ale nie przełożyło się to na wygraną.

Nike Węgrów - PWSZ Karpaty MOSIR KHS Krosno 3:0 (25:11, 25:20, 25:16)

W meczu czołowych drużyn I ligi kobiet Ekstrim Gorlice pokonał Zawiszę Sulechów 3:2. Już pierwszy set pokazał, że będzie to wyrównany pojedynek. Inauguracyjną partię liderki ligowej tabeli wygrały do 29. W kolejnym secie lepsze były gospodynie, które w końcówce utrzymały nerwy na wodzy. Emocjonujący również był tie-break, w którym gorliczanki wygrały do 13.

Ekstrim Gorlice - MLKS Roltex Zawisza Sulechów 3:2 (29:31, 25:23, 20:25, 25:22, 15:13)

Łatwy triumf odniosła drużyna Jokera Świecie, która w trzech setach pokonała KS Murowana Goślina. Najtrudniejszy dla gospodyń był pierwszy set, w którym wygrały do 21. W dwóch kolejnych odsłonach dominowały siatkarki ze Świecia, które oddały swoim rywalkom kolejno 16 i 18 punktów.

Joker Świecie - KS Murowana Goślina 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)

W meczu jednych z najsłabszych ekip w I lidze kobiet Silesia Volley Mysłowice pokonała w trzech setach Spartę Warszawa. Stołeczna ekipa najbliżej triumfu była w pierwszym secie, w którym zdobyła 21 punktów. W następnych partiach pewne zwycięstwa odniosły Ślązaczki.

Silesia Volley Mysłowice - Sparta Warszawa 3:0 (25:21, 25:19, 25:17)

Siatkarki Budowlanych Toruń przegrały we własnej hali z ŁKS Commercecon Łódź 2:3. Gospodynie po emocjonującej końcówce wygrały pierwszego seta, lecz w dwóch następnych partiach dominowały już łodzianki, które jedną z nich wygrały do 10. Torunianki zdołały doprowadzić do tie-breaka, ale w nim musiały uznać wyższość rywalek.

Budowlani Toruń - ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:23, 17:25, 10:25, 26:24, 18:20)