Puchar CEV kobiet: Galatasaray Daikin Stambuł odwróciło losy rywalizacji z Omiczką Omsk

Siatkarki Galatasaray Daikin Stambuł wygrały w rewanżowym meczu rundy challenge Pucharu CEV z Omiczką Omsk 3:1. Turecki zespół triumfował również w złotym secie i wywalczył awans do kolejnej fazy.

W pierwszym meczu zawodniczki Galatasaray Daikin Stambuł przegrały 0:3 i przed rewanżem były w trudnej sytuacji, lecz ostatecznie zdołały z niej wyjść obronną ręką. Ekipa z Turcji do tego spotkania przystąpiła wyjątkowo zmobilizowana, a pokaz swojej siły Galatasaray dało już w pierwszym secie. Turczynki szybko uzyskały przewagę, którą systematycznie powiększało, a rywalkom oddały zaledwie 13 punktów. [ad=rectangle] W drugiej partii początkowo lepiej grały Rosjanki, lecz gospodynie szybko zdołały doprowadzić do wyrównania. Następnie gra długo toczyła się punkt za punkt, a emocjonującą końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarki Omiczki Omsk, którym w tym momencie do awansu brakowało już tylko jednego wygranego seta.

Rosjanki były blisko zrealizowania tego celu w trzecim secie. W nim żadna z drużyn nie mogła uzyskać bezpiecznej zaliczki nad rywalkami i o triumfie zadecydowała zacięta końcówka. W niej lepsze były gospodynie. Zwycięstwo to dodało Turczynkom pewności siebie, gdyż w kolejnej odsłonie były poza zasięgiem Rosjanek, wygrały mecz 3:1 i doprowadziły do złotego seta.

Decydującą partię lepiej rozpoczęły siatkarki Galatasaray, które prowadziły 4:1, lecz Rosjanki ekspresowo doprowadziły do wyrównania (5:5). W końcówce niesione dopingiem tureckiej publiczności gospodynie nie dały sobie wyszarpać awansu. Triumfowały 15:12 i mogły cieszyć się z wywalczenia przepustki do kolejnej fazy Pucharu CEV.

Galatasaray Daikin Stambuł - Omiczka Omsk 3:1 (25:13, 25:27, 25:23, 25:15), złoty set 15:12  Galatasaray:

Bosetti (12), Kalac (12), Meijners (17), Centoni (29), Gurkaynak (12), Alikaya (2), Guneyligl (libero) oraz Damanoglu, Aydinlar. Omiczka:

Kornienko (4), Orłowa (11), Kutiukowa (11), Isajewa (12), Irisowa, Kuriło (10), Tałyszewa (libero) oraz Kuziakina (libero), Szliakowaja (8), Kirichenko, Makarowa (4). Awans: