Superliga: Znamy półfinalistów! Lokomotiw Nowosybirsk za burtą

Biełogorie Biełgorod, Dynamo Moskwa, Gazprom-Jugra Surgut oraz Zenit Kazań zagrają w półfinale Superligi. Niespodziewanie z rywalizacji odpadł klub z Nowosybirska.

Dorota Mleczak

Pewne zwycięstwo odnieśli mistrzowie Rosji. Siatkarze z Nowego Urengoju w pierwszym secie prowadzili 14:9, ale Sprawy w swoje ręce wziął Wilfredo Leon. Dzięki niemu ekipa z Kazania zdołała odrobić straty i wygrać tę partię. Zespół Władimira Alekny rozpoczął drugiego seta "z wysokiego C". Była drużyna Michała Winiarskiego dogoniła rozpędzonego Maksima Michajłowa i spółkę, jednak w końcówce lepsi okazali się gospodarze. W kolejnej odsłonie meczu przyjezdni przełamali swoją niemoc i przedłużyli spotkanie o kolejnego seta. Czwarta partia grana była pod dyktando zawodników Fakieła. Do czasu aż trener Zenitu Kazań zmienił słabiej spisującego się Maroufa na Igora Kobzara, który z powodzeniem poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa.

Zenit Kazań - Fakieł Nowy Urengoj 3:1 (25:21, 25:20, 22:25, 25:22)
Siatkarze Lokomotiwu Nowosybirsk nie zdołali pozbierać się po tym, jak Asseco Resovia Rzeszów wyeliminowała ich z gry w Final Four Ligi Mistrzów. Na własnym boisku przegrali z Gazpromem- Jugrą Surgut i odpadli z rywalizacji o medale mistrzostw Rosji. Mimo kilkupunktowego prowadzenia w każdej odsłonie, podopieczni Andrieja Woronkowa nie zdołali wygrać ani jednej partii.  - Sytuacja jest przygnębiająca. Walczyliśmy do samego końca, ale w kluczowych momentach niektórzy gracze nie byli w stanie zapewnić właściwego przyjęcia - mówił po meczu trener Lokomotiwu, który prawdopodobnie po tym sezonie pożegna się z nowosybirskim klubem.

Lokomotiw Nowosybirsk - Gazprom-Jugra Surgut 0:3 (23:25, 20:25, 18:25)

Dosyć łatwo awans do półfinału wywalczyli zawodnicy Dynama Moskwy. W pierwszej partii podopieczni Płamena Konstantinowa nie mieli za wiele do powiedzenia, bowiem bezbłędnie grali siatkarze ze stolicy Rosji. Więcej emocji przyniosła kolejna część meczu, walka punkt za punkt toczyła się do stanu 21:21. Potem piąty bieg włączyli gospodarze i tylko jeden set dzielił ich od gry w kolejnej rundzie fazy play-off. Ostatnia odsłona tego spotkania była bliźniaczo podobna do pierwszej partii. Jednym z wyróżniających się zawodników był atakujący Paweł Krugłow, który kończył większość ataków.

Dynamo Moskwa - Gubernija Niżny Nowogród 3:0 (25:12, 25:21, 25:17)

Ostatniego półfinalistę wyłoniła rywalizacja pomiędzy Biełogorie Biełgorod a Kuzbassem Kemerowo. Zespół Giennadija Szipulina w bardzo dobrym stylu pokonał przeciwników z Kemerowa. Przyjezdni nie mogli znaleźć sposobu na dobrze grających gospodarzy. W nieco ponad godzinę partia zakończyła się pomyślnie dla Grozera i spółki.

Biełogorie Biełgorod - Kuzbass Kemerowo 3:0 (25:22, 25:14, 25:17)

Pary półfinałowe Superligi

Zenit Kazań – Dynamo Moskwa
Biełogorie Biełgorod – Gazprom Jugra-Surgut

Rywalizacja toczyć się będzie, podobnie jak w PlusLidze do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa spotkania odbędą się 20 i 21 marca.

Superliga: Rywale Asseco Resovii na kolanach. Zenit Kazań z pewną wygraną