Maja Ognjenović nie zagra na Igrzyskach Europejskich

W kadrze Zorana Terzicia na prestiżowy turniej w Baku zabraknie rozgrywającej Chemika Police. Znalazły się w niej natomiast inne przedstawicielki Orlen Ligi.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Reprezentacja Serbii kobiet rozpocznie zgrupowanie przygotowujące do Igrzysk Europejskich (12-28 czerwca, Baku) już 11 maja w Belgradzie. Selekcjoner Zoran Terzić już powołał dwudziestkę kadrowiczek, wśród których nie znalazła się Maja Ognjenović. Rozgrywająca mistrzyń Polski, podobnie jak libero Suzana Cebić, dołączą do drużyny narodowej po zmaganiach w stolicy Azerbejdżanu i będą gotowe na kolejne turnieje, w tym kluczowe dla Serbek mistrzostwa Europy.

Na Igrzyskach Europejskich zagrają za to inne przedstawicielki polskiej ligi: Ana Bjelica i Stefana Veljković z Chemika Police oraz Danica Radenković, rozgrywająca Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna.

To nie koniec absencji w zespole dowodzonym przez Terzicia. W reprezentacji Serbii na IE zabraknie jednej z najlepszych młodych siatkarek w Europie Tijany Bosković i środkowej Nadii Ninković, które leczą kontuzje i trafią do kadry jedynie, gdy będą w pełni gotowe do gry. Jovana Brakocević i Natasza Krsmanović już wcześniej zapowiedziały, że w tym sezonie potrzebują odpoczynku i nie zobaczymy ich w zmaganiach międzynarodowych.

Kadra Serbii na Igrzyska Europejskie:

Rozgrywające: Bojana Zivković (Ilbank Ankara), Danica Radenković (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), Sladana Mirković (Partizan Vizura Belgrad)
Atakujące: Ana Bjelica (Chemik Police), Marta Drpa (Spartak Subotica), Adela Helić (Crvena Zvezda Belgrad).
Środkowe: Milena Rasić (VakifBank Stambuł), Stefana Veljković (Chemik Police), Jovana Stevanović (Pomi Casalmaggiore), Maja Savić (Partizan Vizura), Mina Popović (Crvena Zvezda).
Przyjmujące: Jelena Nikolić (Azerrail Baku), Brizitka Molnar (Bokai Tiandin), Brankica Mihajlović (Hisamitsu Springs), Tijana Malesević (Saryier Stambuł), Aleksandra Crncević (Lokomotiv Baku), Bjanka Busa (Partizan Vizura), Ljiljana Ranković (Partizan Vizura).
Libero: Silvija Popović (Volero Zurych), Aleksandra Stepanović (Partizan Vizura).

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×