Relacje na żywo
  • wszystkie
  • MŚ 2022
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Siatkarskie cytaty, które zapadły w pamięć w sezonie 2014/2015 PlusLigi

Sezon PlusLigi 2014/2015 dobiegł końca, ale padło w nim wiele pamiętnych słów związanych z siatkarskim światem. SportoweFakty.pl postanowiły zebrać wszystkie w jednym miejscu.

Natalia Bugiel
Natalia Bugiel

Paul Lotman o swojej roli w Asseco Resovii Rzeszów:

- Jak każdy zawodnik, chciałbym grać, przecież po to wszystko robimy. Więc na pewno czuję frustrację, ale staram się jej nie ulegać i zachować zimną krew, żeby móc wejść na boisko kiedy jestem potrzebny. Chcę być najlepszym i jak najbardziej pomocnym kolegą z drużyny dla innych. Cieszę się, że jestem częścią zespołu, który ma taki udany sezon, graliśmy w finale Ligi Mistrzów, w finale Pucharu Polski, a teraz mamy szansę zdobyć mistrzostwo Polski.
Łukasz Kadziewicz o swoim zespole:

- Doświadczenie to czasem można sobie w dupę wsadzić. Potrzebna jest pasja, której u nas nie widzę. To nie ma być praca, nie przyjeżdżamy na mecze zarabiać pieniądze. To ma być hobby, a jeżeli dla kogoś to zaczyna być tylko pracą, to powinien iść szukać czegoś innego, bo jego życie jako sportowca jest już skończone.

Wojciech Żaliński o swoim powrocie do Radomia:

- Cztery lata temu odchodziłem trochę z przymusu. Wyobrażałem sobie siebie jako Stevena Gerrarda czy Francesco Tottiego (śmiech), jednak rzeczywistość okazała się inna. Z perspektywy czasu nie żałuję, że tak się stało. Nabrałem sporo doświadczenia, zarówno życiowego, jak i sportowego.

Krzysztof Stelmach po jednym z ligowych meczów:

- Nieraz mi się wydaje, że mówię do chłopaków po chińsku, albo w jakimś innym języku.

Piotr Gruszka po meczu z Cerrad Czarnymi Radom:

- Po raz pierwszy jestem rozczarowany grą swojego zespołu. Ostatni okres oraz spotkania z drużynami z Warszawy oraz Radomia pozostawiają wiele do życzenia i trzeba zadać sobie kilka ważnych pytań, na które wszyscy powinni znaleźć odpowiedź. Nie lubię tego robić, ale osobiście jest mi wstyd za to, co pokazał mój zespół.

Jakub Bednaruk o grze swojego zespołu w jednym ze spotkań:

- Ładnie prezentujemy się ostatnio na zdjęciach, ale nie na boisku.

Maciej Dobrowolski o kontrowersyjnych sytuacjach w meczu przeciwko AZS Politechnice Warszawskiej:

- To, że sędzia przeprosił mnie po meczu, jest bardzo miłe, ale ja takiego gestu nie potrzebuję. My, poza przyjemnością, wykonujemy tu swoją pracę. Mamy z niej przyjemności, ale też porażki i smutki. Nie mówię, że byśmy wygrali, ale mogliśmy wygrać tego seta i mielibyśmy przyjemność walki o pełną pulę. A zostaliśmy z burakiem bez punktów. Chętnie bym posłuchał tych panów, ich wypowiedź oficjalną. Bo oni co innego mówią nam tam, na boisku, a ich zdanie zmienia się co kilkanaście sekund, w zależności od punktu w meczu. Kłamią w żywe oczy. Co innego mówią w trakcie meczu, co innego potem.
Piotr Nowakowski o spięciach pod siatką z Danielem Plińskim:

- Było parę słów, których nie spodziewałbym się po doświadczonych graczach. Kibice szukają takich sytuacji. Daniel lubi prowokować kibiców, więc w to im graj. Mieli przynajmniej trochę więcej rozrywki. Skupiam się na sobie, to co inni mówią mnie nie interesuje.

Robert Prygiel o nierealizowaniu założeń meczowych przez swoich podopiecznych:

- To zdecydowanie mnie jako trenera bardzo boli. Zresztą przykładem też jest sytuacja, gdzie przy danym atakującym dany zawodnik ma stać w obronie. W trakcie meczu z kolei ustawia się całkowicie gdzie indziej – za takie rzeczy powinny być kary finansowe.

Wojciech Żaliński o grze przeciwko mistrzom świata:

- Na pewno nie czuję strachu przed tym, że przyjeżdżają mistrzowie świata. Chcemy z nimi wygrywać, a nie robić sobie zdjęcia.

#dziejesiewsporcie: Dwie przewrotki w jednej akcji
Źródło: sport.wp.pl
Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×