Impel Wrocław bliski przedłużenia umów

W składzie Impela Wrocław na przyszły sezon prawdopodobnie swoje miejsce znajdzie kilka siatkarek, które występowały we Wrocławiu w tegorocznych rozgrywkach.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Po czwartym miejscu w Orlen Lidze w zespole z Dolnego Śląska dojdzie do kilku zmian. Z tegorocznego składu jedynie Magdalena Gryka ma ważny kontrakt z wrocławskim zespołem. Działacze Impela Wrocław czynią starania, by w klubie pozostały dwie podstawowe środkowe.  - Na pewno w zespole zostaje Magda Gryka, która ma aktualny kontrakt. Jesteśmy już po rozmowach z Agnieszką Kąkolewską i Moniką Ptak, wszystko jest na dobrej drodze, by zostały w klubie - oznajmił prezes Jacek Grabowski.
Z dużą dozą prawdopodobieństwa w zespole zostanie Agata Sawicka, która w trakcie rozgrywek stała się ulubienicą wrocławskiej widowni. Wciąż nieznany jest los Katarzyny Mroczkowskiej, symbolu klubu, która w zespole spędziła 15 sezonów. - Nasze rozmowy z Agatą Sawicką są zaawansowane. Nadal jesteśmy przed rozmowami z Kasią Mroczkowską - powiedział prezes klubu.

W związku z możliwością zgłoszenia 14-osobowej kadry meczowej, do pierwszego zespołu mogą zostać włączone najzdolniejsze juniorki. - Będziemy chcieli włączyć kilka zawodniczek z zespołu juniorów do pierwszej drużyny. Od przyszłego sezonu otrzymamy możliwość wpisania do protokołu 14 zawodniczek, w tym dwie libero - zaznaczył Grabowski.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×