Oficjalnie: Siedem zawodniczek opuszcza Impel Wrocław

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Okres transferowy to nie tylko czas wzmocnień na nowy sezon, ale także rozstań z pracodawcą. Impel Wrocław poinformował, które zawodniczki na pewno opuszczą zespół.

Od kilku tygodni mówiło się, że w zespole z Wrocławia dojdzie niemalże do kadrowej rewolucji. Ze stolicą Dolnego Śląska miały pożegnać się m.in. wszystkie zagraniczne zawodniczki. W ostatnim dniu maja klub oficjalnie potwierdził, które z siatkarek opuszczają Impel Wrocław. [ad=rectangle]   Zgodnie z przewidywaniami w kadrze na nowy sezon zabraknie miejsca dla Niemek Denise Hanke (zagra w Schweriner SC) oraz Berit Kauffeldt. Uznania w oczach działaczy nie zyskały także podstawowe przyjmujące Chorwatki Mira Topić oraz Hana Cutura. Nowego zespołu będzie musiała także poszukać Anna Grejman (łączona z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna) oraz Anita Kwiatkowska. Do włoskiego Unendo Yamamay Busto Arsizio powędrowała z kolei amerykańska rozgrywająca Jenna Hagglund.

Wszystkie nasze siatkarki miały kontrakty ważne do końca maja i dopiero dzisiaj chcieliśmy ogłosić kogo zabraknie w kadrze na kolejny sezon. Dziękujemy wszystkim dziewczynom bardzo serdecznie za trud włożony w walkę o każde zwycięstwo - powiedział Jacek Grabowski, prezes klubu.

Źródło artykułu: