Polacy z przewagą mentalną przed starciami z Persami - historia meczów Polska - Iran

Ostatnie spotkanie z Iranem było niezwykle zacięte. Podczas mistrzostw świata udało się nam wygrać minimalnie, w tie-breaku. Równie minimalną przewagę mają Biało-Czerwoni w bilansie meczów z Persami.

Nicole Makarewicz
Polacy do tej pory rywalizowali z reprezentacją Iranu siedem razy. W tych konfrontacjach Orły triumfowały 4. razy, trzykrotnie zaś schodzili z boiska jako przegrani. Bilans w setach wynosi 15:12 dla Biało-Czerwonych.
Najwięcej spotkań stoczyliśmy z Irańczykami w ramach Ligi Światowej. W zeszłorocznej edycji tych rozgrywek na wyjeździe przegraliśmy dwa mecze, natomiast przed własną publicznością dwukrotnie udało nam się wygrać (bilans setów 7:7).

Po raz ostatni Polacy grali z Iranem podczas mistrzostw świata 2014. W Łodzi, 13 września 2014 r. nasi siatkarze wygrali w stosunku 3:2.

Historia spotkań siatkarzy Polska - Iran:

Mistrzostwa Świata:

Sapporo, 1998
Polska - Iran 3:0 (15:5, 15:2, 15:8)

Łódź, 2014
Polska - Iran 3:2 (25:17, 25:16, 24:26, 19:25, 16:14)

Bilans meczów:

Polska - Iran: Polska: 2 zwycięstwa Iran: 0 zwycięstw Sety: 6 wygranych - 2 przegrane
Puchar Świata:

Osaka, 2011
Polska - Iran 2:3 (25:23, 26:28, 25:8, 24:26, 11:15)

Polska - Iran: Polska: 0 zwycięstwo Iran: 1 zwycięstw Sety: 2 wygrane - 3 przegrane
Polacy rozpoczęli tegoroczną edycję Ligi Światowej od dwóch zwycięstw nad Rosjanami Polacy rozpoczęli tegoroczną edycję Ligi Światowej od dwóch zwycięstw nad Rosjanami
Liga Światowa: 2014: Polska - Iran 1:3 (25:23, 16:25, 11:25, 19:25) Polska - Iran 0:3 (22:25, 20:25, 22:25) Polska - Iran 3:1 (17:25, 26:24, 25:23, 25:23) Polska - Iran 3:0 (25:23, 25:20, 25:17)