LŚ 2015: Świetny wynik, gorzej ze stylem - oceny Polaków za mecz z Iranem według portalu SportoweFakty.pl

Pierwszy mecz Ligi Światowej rozgrywany w Częstochowie zakończył się zwycięstwem mistrzów świata nad Irańczykami w czterech setach. Nie brakowało zachwytów nad grą Polaków, ale i nerwowych chwil.

Redakcja
Redakcja

Oceny Polaków za mecz z reprezentacją Rosji w LŚ (w skali 1-6, ocena wyjściowa -3)

Fabian Drzyzga - 4,5
Podstawowy rozgrywający kadry Stephana Antigi mądrze korzystał z dostępnych opcji w ofensywie i wykreował na jej lidera Bartosza Kurka, który odwdzięczył się swojemu przyszłemu klubowemu koledze wyśmienitym występem. Poza tym Drzyzga niejednokrotnie prezentował na parkiecie kunszt najwyższej klasy, zwłaszcza posyłając piłki do efektownie grającego Mateusza Bieńka. Co prawda zawodnik zanotował słabszy okres gry w trzecim secie, ale dotyczy to całej polskiej drużyny.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie