WGP, gr. N: Niegościnni gospodarze z kompletem zwycięstw

Reprezentacja Kazachstanu udanie rozpoczęła zmagania w III dywizji World Grand Prix. Po piętach depczą jej jednak waleczne siatkarki z Kuby.

Marcin Olczyk
Pierwszy turniej żeńskiego odpowiednika Ligi Światowej w Kazachstanie wielu emocji nie przyniósł. Z sześciu weekendowych spotkań aż pięć skończyło się w trzech setach. Dopiero w ostatnim meczu do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Szczęśliwie dla lokalnych kibiców padł on łupem miejscowych siatkarek, które choć w drugiej odsłonie meczu z reprezentacją Kuby przegrały boleśnie aż 12:25, potrafiły się pozbierać i wygrać całe spotkanie.
- To był naprawdę ciężki mecz. Dziękujemy Kubankom za postawienie nam trudnych warunków. W drugiej partii rywalki serwowały tak dobrze, że nie byłyśmy w stanie nic więcej zdziałać - podsumowała najważniejszy dla układu tabeli mecz kapitan reprezentacji Kazachstanu Korina Iszimcewa.

Pozostałe swoje spotkania zarówno gospodynie, jak i przybyszki z Wysp Karaibskich wygrały bez straty seta, w konsekwencji czego zmagania w Tałdykorganie na pierwszym miejscu w stawce zakończył zespół Oleksandra Gutora, wyprzedzając o jeden punkt i jedno zwycięstwo Kubanki.

Trzecie miejsce przypadło ekipie Algierii, która w niedzielę nie dała szans zdecydowanie najsłabszej w stawce Australii. Warto odnotować, że reprezentacja Aussies nie dość, że nie wygrała w weekend ani jednego seta to jeszcze w ostatniej partii sobotniego meczu z Kazachstanem zdobyła... zaledwie 8 punktów.

Wyniki grupy N (Tałdykorgan, Kazachstan):

26.06.2015 r.

Australia - Kuba 0:3 (22:25, 12:25, 16:25)

Kazachstan - Algieria 3:0 (25:23, 25:17, 25:20)

27.06.2015 r.

Kuba - Algieria 3:0 (25:19, 25:18, 25:16)

Kazachstan - Australia 3:0 (25:20, 25:21, 25:8)

28.06.2015 r.

Algieria - Australia 3:0 (25:19, 25:22, 25:13)

Kazachstan - Kuba 3:2 (25:16, 12:25, 26:24, 21:25, 15:13)

Tabela grupy N World Grand Prix 2015:

Miejce Drużyna Mecze Z-P Sety Punkty
1. Kazachstan 3 3-0 9:2 8
2. Kuba 3 2-1 8:3 7
3. Algieria 3 1-2 3:6 3
4. Australia 3 0-3 0:9 0

Czy reprezentacja Kazachstanu będzie w stanie zakwalifikować się do Final Four III dywizji World Grand Prix?