WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Papke o Leonie: Sprawa potrwa od 2 do 4 lat

Menedżer kubańskiego siatkarza Wilfredo Leona rozpoczął proces mający doprowadzić do przyznania zawodnikowi obywatelstwa Polski.
 Redakcja
Redakcja

- W imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej podpisałem deklarację wysłaną w tej sprawie do prezydenta RP, ale to nie jest jeszcze temat na dziś. Sprawa i tak potrwa od 2 do 4 lat, a nie wiadomo, czy wtedy będzie sportowo spełniał warunki gry w naszej kadrze. Nie czekamy i nie modlimy się o niego. To my jesteśmy mistrzami świata, a tytuł zdobyliśmy bez udziału zawodników naturalizowanych - mówi w rozmowie z x-news prezes PZPS Paweł Papke.


Źródło: Press Focus/x-news

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Press Focus/x-news

Komentarze (44):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • jaet 0
  Rewelacyjnie napisane ;).
  stary kibic Kargulowskie nasienie - nie da swojej miedzy na 3 palce zaorać.. Wszelkie polityczne wywody są trochę na wyrost, bo myślenie polityków jest koniunkturalne - niezależnie od przypisywanych zasad. Moralność, etyka, odpowiedzialność - to pojęcia im kompletnie obce, co wybitnie pokazują kolejne zmiany "przy korycie", odkąd mamy tzw. wolność wyboru. Piszę tzw., bo nasz wybór ograniczony jest do tego, co nam podano na tacy - mimo, że jest to ułamek procenta społeczeństwa. Ale ja nie o tym. Nie widzę problemu z grą Leona w kadrze po spełnieniu wymaganych kryteriów - tak jak uważałem, że Achrem, jako nasz konstytucyjny obywatel, ma takie samo prawo do naboru do kadry, jak każdy z innych konstytucyjnych obywateli. Kryteria sportowe to odrębna bajka i akceptacja selekcjonerów powinna być podstawą. Cieszy mnie rozwój naszej siatkówki, naszej siatkarskiej młodzieży, uważam jednak, że rywalizacja i równanie do najlepszych może jej tylko pomóc. Leon, odmawiając zapędom Rosjan, dał wyraźnie do zrozumienia, że to nie koniunktura i zachłanność nim kieruje. To młody chłopak, który chce się rozwijać i normalnie żyć, co państwo kubańskie mu utrudnia. Ma talent, który trudno zmarnować i zawiesić na kołku. Wcale mnie nie dziwi, że z takim darem chce grać z najlepszymi - Rosjanie to nie ułomki, ale im odmówił. Spotkałem go dziś w urzędzie miasta - jak każdy petent zap..lał od drzwi do drzwi, bez asysty tłumacza, bez trąbek i braw :), jak każdy petent i załatwiał swoje sprawy po naszemu. I powiem, że to jest trudniejsze od nauki hymnu..
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Lech Miecznikowski 3
  Co to jest. W jakim klubie gra, gdzie mieszka przyszly Polak Leon
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • kropa 0
  Pewnie da,widać że ogarniety spokojny.
  stary kibic Myślę, że ma dobrego menedżera, który umie wprowadzić go w realia. Da sobie radę.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (41)
Pokaż więcej komentarzy (44)
Pokaż więcej komentarzy (44)
Pokaż więcej komentarzy (44)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×