Zagraniczne media po meczu Polska - Serbia: Dramatyczna walka, pojedynek Atanasijevicia i Kurka

Reprezentacja Polski w swoim drugim meczu w Final Six Ligi Światowej 2015 uległa Serbii 2:3, ale awansowała do półfinału z pierwszego miejsca. Co o tym spotkaniu piszą zagraniczne media?

Tomasz Rosiński
FIVB

FIVB: Serbia i Polska w półfinale po dramatycznej pięciosetówce

"Zdobywca 27 punktów Aleksandar Atanasijević poprowadził swój zespół do dramatycznego zwycięstwa 3:2 (18:25, 25:22, 22:25, 25:22, 15:13) z Polską. Wynik ten zakwalifikował te dwie drużyny do półfinałów Ligi Światowej w Maracanazinho Arenie.

#dziejesiewsporcie: Piękny lob bramkarza. Niestety, to gol samobójczy
Źródło: sport.wp.pl

Atanasijević i Kurek odbyli prywatny pojedynek, a oba zespoły stoczyły walkę do ostatniego punktu. Ostatecznie Serbowie wygrali tie-breaka 15:13 po cudownym asie serwisowym Aleksandara Okolicia" - zakomunikował serwis Światowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).