Zagraniczne media po meczu Polska - Argentyna: Waleczni Argentyńczycy, Kurek i Kubiak liderami

Biało-Czerwoni w swoim trzecim spotkaniu w Pucharze Świata 2015 pokonali Argentynę w czterech setach. Co po tym spotkaniu sądzą zagraniczne media?

Tomasz Rosiński
"FIVB"

"FIVB": Kurek wspomógł Polskę w czterosetowym zwycięstwie z Argentyną

Bartosz Kurek po raz kolejny spisał się bardzo dobrze i poprowadził Polskę do zwycięstwa 3:1 (25:18, 19:25, 25:22, 27:25) z Argentyną, zdobywając 23 punkty. Także Michał Kubiak przyczynił się do tego triumfu, zapisując na swoim koncie 17 punktów. Natomiast dla przegranych 19 oczek wywalczył Facundo Conte.

W pierwszym secie trio Nowakowski, Kubiak i Kurek całkowicie przytłoczyło Argentyńczyków i dało swojemu zespołowi zwycięstwo 25:18. Z czasem swoją wydajność poprawił Conte, a swoją cegiełkę dołożył także Luciano De Cecco i Albicelestes udało się wygrać w drugiej partii 25:19.

Później polscy atakujący zaczęli nękać defensywę Argentyny i trzeci set padł ich łupem 25:22. W czwartej odsłonie Polacy prowadzili już 8:4, ale argentyńskiej drużynie udało się wyrównać (15:15). Ostatecznie Polska zapanowała w końcówce i zwyciężyła 27:25 - poinformował serwis Światowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).