Zagraniczne media po meczu Polaków z Iranem: Niezniszczalni, wielki powrót Polski, Irańczycy kilka cali od wygranej

Biało-Czerwoni w swoim czwartym spotkaniu w Pucharze Świata 2015 pokonali Iran po tie-breaku. Co po tym meczu sądzą zagraniczne media?

Tomasz Rosiński
"FIVB"

"FIVB": Polska po pościgu wygrała z Iranem 3:2

Polska pokonała Iran 3:2 (18:25, 23:25, 25:15, 25:20, 15:11) i pozostaje niepokonana w pierwszej rundzie Pucharu Świata. Najwięcej punktów dla polskiego zespołu zdobył Bartosz Kurek (19 punktów), a za nim znaleźli się Mateusz Mika (14 punktów) i Michał Kubiak (12 punktów), którzy zaprezentowali wysoką wydajność w czwartym i piątym secie.

W pierwszych dwóch partiach Irańczycy atakowali bardzo mocno, natomiast magicznie rozgrywał Marouf. Reprezentacja Polski zaczęła prowadzić grę dopiero w trzeciej odsłonie i zaprezentowała doskonałą postawę w obronie. W czwartym secie z bardzo dobrej strony pokazali się skrzydłowi Mika i Kubiak, którzy doprowadzili do tie-breaka. W decydującej partii polska drużyna grała wybitnie w ofensywie oraz w bloku, dzięki czemu wygrała mecz - poinformował serwis Światowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).