PŚ: Świetny mecz Kubiaka w ataku - oceny Polaków za mecz z Egiptem według portalu WP SportoweFakty

Zdjęcie okładkowe artykułu: FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski

Polscy siatkarze odnieśli siódmą kolejną wygraną w tegorocznym Pucharze Świata. W czwartek rano polskiego czasu pokonali Egipt bez straty seta. Zobacz, jak portal WP SportoweFakty ocenił występ Biało-Czerwonych w tym spotkaniu.

Oceny Polaków za mecz z reprezentacją Kanady w Pucharze Świata (w skali 1-6, ocena wyjściowa - 3):

Fabian Drzyzga - 3,5

(fot. FIVB)
(fot. FIVB)

To był niezły występ rozgrywającego reprezentacji Polski. Przy dobrym przyjęciu mógł uruchomić każdy element i podejmował raczej dobre decyzje. Na dystansie całego meczu nie popełnił żadnego błędu w rozegraniu. Popisał się także jednym punktowym blokiem oraz efektowną kiwką z drugiej piłki w ostatniej akcji spotkania.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.Bartosz Kurek - 4,5

Nasz atakujący utrzymuje wysoki poziom przez cały Puchar Świata. Nie inaczej było w starciu z Egiptem, w którym Kurek znakomicie zaprezentował się w polu zagrywki. Zdobył 4 punkty po tym elemencie. Dołożył do tego dwa punkty blokiem, a w ataku miał 57 procent skuteczności.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.Rafał Buszek [b]- 2

[/b]

O ile w poprzednich starciach przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów był dość pewnym punktem w drużynie prowadzonej przez Stephane'a Antigę, o tyle czwartkowe spotkanie z reprezentacją Egiptu mu zwyczajnie nie wyszło. Był mało widoczny, więc połowie drugiego seta zmienił go Mateusz Mika. Do tego momentu Buszek zdobył tylko jeden punkt z siedmiu prób w ataku.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.Michał Kubiak - 4,5

(fot. FIVB)
(fot. FIVB)

Kapitan reprezentacji Polski mecz z Egiptem rozegrał na znakomitej, 80-procentowej skuteczności w ataku. Ta statystyka spuszcza zasłonę na jego średnie statystyki w przyjęciu. Organizatorzy zadecydowali, że występ Kubiaka był na tyle dobry, aby mógł otrzymać nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu i przytulić Vabochana - oficjalną maskotkę Pucharu Świata w Japonii.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.Mateusz Bieniek - 4

Młody polski środkowy w trzech setach tylko raz pomylił się w ataku. Na dziewięć prób skończył osiem. Jedyne, do czego można mieć delikatne zastrzeżenia, to brak punktu zdobytego blokiem. W całym meczu ta statystyka przemawiała na korzyść reprezentacji Egiptu, która zdobyła 6 oczek po tym elemencie, Polacy zaś - 5.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie. Piotr Nowakowski - 3,5

Wypadł nieco słabiej od swojego vis-a-vis. Przemawiają za nim dwa skuteczne bloki, ale już nie dyspozycja w ofensywie, gdzie miał tylko 50 procent. Poza tym, trzy zepsute zagrywki, podczas których nie podejmował ryzyka, także mogły rzucić się w oczy.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.Paweł Zatorski - 4

[b]

[/b]62 procent w przyjęciu oraz 7 skutecznych obron powodują, że libero naszej drużyny może być z siebie raczej zadowolony. Na 24 piłki nie udało mu się odebrać tylko dwóch, a aż 17 z nich perfekcyjnie dograł do siatki.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.Mateusz Mika - 3

W trakcie drugiego seta Mika zmienił Rafała Buszka i - choć zaprezentował się lepiej od niego - nie był to dla niego wyjątkowo udany mecz. Wspomógł odrobinę skrzydło kończąc 4 z 10 granych do niego piłek. W przyjęciu miał okazję wykazać się trzykrotnie i nie pomylił się ani razu.

Marcin Możdżonek, Dawid Konarski, Artur Szalpuk, Karol Kłos - grali zbyt krótko, by ocenić ich występ.