Zagraniczne media po meczu Polska - USA: Kubiak kluczem do wygranej, polska maszyna stłamsiła rywala

Biało-Czerwoni w swoim dziewiątym spotkaniu w Pucharze Świata 2015 pokonali USA w czterech setach. Co po tym pojedynku piszą zagraniczne media?

Tomasz Rosiński
"FIVB"

"FIVB": Kubiak kluczem do pierwszej przegranej USA

Polska po niezwykle fizycznym meczu okazała się lepsza od USA 3:1 i pozostała niepokonana w Pucharze Świata.

Obydwie drużyny wyszły na boisko, wiedząc, że wygrana niemalże zagwarantuje im awans na igrzyska olimpijskie w 2016 roku w Rio de Janeiro. Michał Kubiak, zdobywca 17 punktów, był postacią wyniszczającą, a Amerykanie ciągle zadawali sobie pytania, co się dzieje z ich własnym blokiem.

Można było się spodziewać walki na zagrywki i tak było od początku spotkania. USA zgarnęły pierwszą partię, zaś Polacy przebudzili się od startu drugiego seta. Polski zespół wszedł na inny poziom oraz był zdeterminowany i odniósł zwycięstwo - zakomunikował serwis Światowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).