KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

ME 2015: W grupie B faworyzowani Włosi i Francuzi oraz dwójka statystów

W grupie B mistrzostw Europy zagra dwóch pretendentów do medalu, czyli Francuzi oraz Włosi, a także reprezentacje Chorwacji i Estonii.

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński

Francja (7. miejsce w rankingu CEV)

Francuzi w ostatnich latach pod wodzą Laurenta Tillie zrobili bardzo duże postępy, a ich marsz w kierunku światowej czołówki rozpoczął się w 2013 roku, kiedy to w LŚ pokonali oni między innymi Polskę i Brazylię, zaś później podczas mistrzostw Europy dotarli do ćwierćfinału, w którym musieli uznać wyższość późniejszych triumfatorów, Rosjan.

W następnym sezonie Trójkolorowi zrobili kolejny krok na wyższy poziom, gdyż najpierw uzyskali promocję do finału II dywizji Ligi Światowej, by we wrześniu 2014 roku awansować do półfinału MŚ, w których ostatecznie zajęli 4. miejsce.

Swoje ogromne aspiracje reprezentanci Francji potwierdzili w 2015 roku, kiedy to okazali się zdecydowanie najlepsi w rozgrywkach World League, w których wygrali 17 spotkań, natomiast ponieśli tylko 1 porażkę. 

Szkoleniowiec Tillie oparł podstawowy skład swojej drużyny na zawodnikach młodych, a zarazem bardzo utalentowanych w osobach Benjamina Toniuttiego, Antonina Rouziera, Earvina N'Gapetha, Kevina Tillie, Kevina Le Roux, Nicolasa Le Goffa i Jenii Grebennikova. Francuzi tradycyjnie grają bardzo szybko, efektownie i skutecznie w defensywie, dzięki czemu wyprowadzają dużą ilość kontrataków.

W ramach przygotowań do ME 2015 francuscy siatkarze wzięli udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (przegrane z Polską i Japonią, triumf z Iranem) oraz rozegrali dwumecz z Brazylią (2:3, 3:2).

Skład reprezentacji Francji na ME 2015:

Rozgrywający: Pierre Pujol, Benjamin Toniutti.

Atakujący: Antonin Rouzier, Mory Sidibé.

Środkowi: Jonas Aguenier, Franck Lafitte, Nicolas Le Goff, Kévin Le Roux.

Przyjmujący: Julien Lyneel, Nicolas Maréchal, Earvin N'Gapeth, Kévin Tillie.

Libero: Jennia Grebennikov, Nicolas Rossard.

Która drużyna Twoim zdaniem wygrania zmagania w grupie B ME 2015?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)