KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Dobry występ Adeli Helić - Punkty, bloki, asy 1. kolejki Orlen Ligi

W niedzielę zakończyła się 1. kolejka Orlen Ligi. W inaugurującej sezon serii spotkań najlepszy indywidualny występ zanotowała Adela Helić z Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

W 1. kolejce Orlen Ligi cztery spotkania zakończyły się w trzech setach. Z kolei pojedynki w Dąbrowie Górniczej i Muszynie rozstrzygnęły się w pięciu partiach i właśnie w meczach rozgrywanych w tych miastach udział brały zawodniczki, które zdobyły najwięcej punktów, a także popisały się największą liczbą punktowych bloków i asów serwisowych.

Najlepszy indywidualny występ zanotowała Adela Helić. Atakująca Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna na swoim koncie zapisała 26 punktów. 22 "oczka" dla PTPS-u Piła zdobyła Anita Kwiatkowska, a z dobrej strony pokazała się również Natalia Kurnikowska, która dla Mineralnych wywalczyła 19 punktów. Z takim samym dorobkiem mecz w Dąbrowie Górniczej zakończyła zawodniczka Taurona MKS-u, Rebecca Perry.

Najlepiej punktujący:
1. Helić - 26
2. Kwiatkowska - 22
3. Kurnikowska, Perry - 19

Najwięcej skutecznych bloków w pierwszej serii spotkań zanotowała Kornelia Moskwa. Zawodniczka BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała w ten sposób zdobyła 7 "oczek". Po 6 punktów wywalczyły środkowe dąbrowskiego zespołu: Kamila Ganszczyk i Eleonora Dziękiewicz. Z kolei po 5 punktów blokiem zdobyły Stefana Veljković, Ana Otasević i Aleksandra Sikorska.

Skuteczne bloki:
1. Moskwa - 7
2. Ganszczyk, Dziękiewicz - 6
3. Veljković, Otasević, Sikorska - 5

Zestawienie najlepiej serwujących zawodniczek w 1. kolejce otworzyła Deja McClendon. Siatkarka Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza posłała 5 asów serwisowych. 4 punkty zagrywką zdobyła Milena Radecka, a po 3 "oczka" wywalczyły Daiana Muresan, Heike Beier, Klaudia Kaczorowska i Natalia Bamber-Laskowska.

Asy serwisowe:
1. McClendon - 5
2. Radecka - 4
3. Muresan, Beier, Kaczorowska, Bamber-Laskowska - 3

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×