Liga Mistrzyń, gr. A: Dynamo Kazań lepsze od Lokomotivu Baku

W meczu 1. kolejki grupy A siatkarskiej Ligi Mistrzyń Dynamo Kazań wygrało przed własną publicznością z Lokomotivem Baku 3:1.

Łukasz Witczyk

Oba zespoły mają wysokie aspiracje i zaliczane są do faworytów grupy A. W ich składach nie brakuje gwiazd światowej siatkówki, a także zawodniczek znanych z parkietów Orlen Ligi. W drużynie z Baku znalazły się Ozge Kirdar Cemberci, Hana Cutura i Berit Kauffeldt.

W pierwszym secie gra długo toczyła się punkt za punkt, a żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać bezpiecznej zaliczki. Zespół z Azerbejdżanu na drugą przerwę techniczną schodził przy trzypunktowym prowadzeniu, ale w końcówce Rosjanki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Siatkarki Dynama triumf w pierwszej odsłonie zawdzięczają zdobyciu 8 punktów z rzędu w końcówce.

Przegrana w pierwszej partii podziałała mobilizująco na zespół z Baku. Lokomotiv szybko uzyskał dwa-trzy punkty zaliczki i do końca nie oddał tej przewagi. Rosjanki starały się w końcówce zagrać równie skutecznie jak w pierwszym secie, lecz tym razem ekipa ze stolicy Azerbejdżanu nie dała sobie wydrzeć triumfu. Po nerwowej i emocjonującej końcówce Lokomotiv wygrał 25:23.

Sporo emocji dostarczył również trzeci set. Obie drużyny grały punkt za punkt i żadna z nich nie mogła uzyskać bezpiecznej zaliczki. W końcówce lepiej spisały się gospodynie, które wykorzystały błędy rywalek i rozstrzygnęły trzeciego seta na swoją korzyść. Również w czwartej odsłonie Rosjanki kontrolowały przebieg gry. W decydujących momentach utrzymały nerwy na wodzy i odniosły zasłużone zwycięstwo.

Dynamo Kazań - Lokomotiv Baku 3:1 (25:21, 23:25, 25:22, 25:22)

Dynamo: Małkowa (5), Jurewa (11), Starcewa (1), Del Core (18), Wasilewa (15), Isajewa (25), Jeżowa (libero) oraz Borodakowa (6), Małygina, Melnikowa.

Lokomotiv: Danielson (3), Havlickova (15), Cemberci (6), Crncević (13), Pencova (8), Kauffeldt (12), Castillo (libero) oraz Cutura (3), Abdulazimowa, Kiseljowa.