WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Rebecca Pavan: Trafiłam idealnie!

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Co skłoniło Cię do wybrania klubu z Dąbrowy Górniczej?

- Słyszałem sporo dobrego o Juanie i jego warsztacie trenerskim. Poza tym musiałam szukać miejsca, gdzie mogłabym rozwijać się jako atakująca, a mój nowy klub daje mi właśnie taką szansę. I myślę, że trafiłam idealnie! Uwielbiam Polskę, miasto, w którym mieszkam, jedzenie… no i Juana! Mogę mówić o nim wyłącznie dobrze: poświęca mi sporo czasu i w ciągu zaledwie miesiąca bardzo pomógł mi w podniesieniu mojego poziomu gry na nowej pozycji. Dołączenie do MKS-u to była dobra decyzja. Zostałam dobrze przyjęta w drużynie, wszyscy są bardzo mili.

Na pewno cenisz sobie obecność w zespole aż trzech zawodniczek z USA.

- Zdecydowanie! Jeśli jest się jedyną anglojęzyczną osobą w drużynie, to zawsze nieco przeszkadza, a tak jest nas czwórka i to zdecydowanie pomaga wszystkim zagranicznym siatkarkom w składzie.

A którą z polskich zawodniczek lubisz najbardziej?

- Sporo czasu spędzam z Kamilą (Ganszczyk - przyp.red), z którą mieszkamy razem podczas wyjazdów: to jest wspaniała, przezabawna dziewczyna! Oczywiście bardzo lubię wszystkie polskie koleżanki z zespołu, wszystkie są bardzo miłe i pomocne, ale najlepiej wspominam właśnie Kamilę.

Widzisz jakieś cechy wspólne Polaków i Kanadyjczyków?

- O, to trudne pytanie… Kanada słynie ze swojej multikulturowości i różnorodności etnicznej. Mam w swojej ojczyźnie znajomych z Polski, poza tym sporo dziewczyn z waszego kraju gra w Kanadzie w drużynach siatkarskich. Mówiąc szczerze, trudno mi na razie znaleźć wspólne rzeczy między tymi krajami… Przede wszystkim u was jest trochę bardziej deszczowo!

fot. mks.dabrowa.pl fot. mks.dabrowa.pl
Większość siatkarek z Ameryki Północnej odczuwa bardzo mocną tęsknotę za swoim krajem i rodziną podczas długich miesięcy pobytu za oceanem. Ty również?

- Rozłąka bywa czasami uciążliwa, zwłaszcza kiedy wstajesz rano i masz ochotę porozmawiać z najbliższymi, a ci są tysiące kilometrów od ciebie i do tego dzieli cię od nich sześć czy siedem godzin różnicy czasowej. Na szczęście od czasu do czasu zdarza się, że ktoś z bliskich odwiedzi nas w nowym kraju, to zawsze trochę uprzyjemnia pobyt. Ale bardzo mi się podoba w Polsce, nie zamierzam narzekać na specyfikę mojej pracy. Czasem po prostu trafiasz do miejsca odległego od swojej ojczyzny.

Zdążyłaś poznać nieco lepiej nasz kraj?

- Tuż po moim przyjeździe do Polski pojechałyśmy z Michą do Krakowa i to była naprawdę udana wyprawa, to miasto jest naprawdę piękne. Poza tym nie mamy wiele czasu na zwiedzanie, sporo zajmują nam treningi i podróże, ale mam nadzieję wybrać się do Warszawy. Słyszałam też o kopaniach soli w Polsce, chciałabym je zobaczyć.

A jak ocenisz Orlen Ligę na tle ligi niemieckiej i francuskiej, gdzie miałaś okazję grać?

- Myślę, że polska liga stoi na najwyższym poziomie ze wszystkich rozgrywek klubowych, w których występowałam. To wielka frajda obserwować rywalizację klubów z tak znakomitymi zawodniczkami i do tego brać w niej udział. Czuję, że poziom polskiej ligi sprawia, że sama staję się coraz lepsza i podnoszę swoje umiejętności. Poza tym wspaniale jest widzieć tylu widzów na trybunach, do tego tak znających się na siatkówce!

Już niedługo rozegracie domowy mecz z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna. Kto póki co ma większe szansę na występ: ty czy Becky Perry?

- Becky wciąż walczy z bólem pleców i stara się z dnia na dzień wrócić do pełnej dyspozycji. Zostało jeszcze trochę czasu do spotkania, także sztab trenerski oceni sytuację i zdecyduje o tym, kto zagra w naszej drużynie na ataku. Bardzo kibicuję Becky, by jak najszybciej wróciła do pełni zdrowia, zespół potrzebuje nas obu.  

Rozmawiał Michał Kaczmarczyk

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×