Muszynianka - SK bank Legionovia: Mineralne odrobią dystans do czołówki?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W spotkaniu kończącym 8. kolejkę zmagań w Orlen Lidze Polski Cukier Muszynianka Muszyna zmierzy się z SK bank Legionovią Legionowo. Dla Mineralnych będzie to okazja, by nadrobić dystans do ligowej czołówki.

Faworytkami poniedziałkowego spotkania w Muszynie bez wątpienia są gospodynie. W siedmiu dotychczasowych pojedynkach siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna czterokrotnie wygrały, a trzy razy musiały uznać wyższość rywalek. Z dorobkiem 11 punktów Mineralne plasują się na ósmym miejscu w ligowej tabeli i po ewentualnej wygranej w starciu z Legionovią zostaną na tej pozycji.

Ekipa Muszynianki traci do wyprzedzającego ją PTPS-u Piła cztery "oczka". Z kolei strata do drugiego PGE Atomu Trefla Sopot wynosi sześć punktów i w przypadku wygranej za trzy "oczka" Mineralne odrobią znaczną część dystansu dzielącego je do ligowej czołówki. Diametralnie inna jest sytuacja SK bank Legionovii Legionowo, która w obecnych rozgrywkach odniosła tylko jeden triumf i z dorobkiem 4 punktów zajmuje dziewiątą lokatę.

Więcej atutów mają po swojej stronie gospodynie. Ich gra w tym sezonie opiera się przede wszystkim na atakującej Adeli Helić, którą rozgrywająca Julia Milovits obdarzyła dużym zaufaniem i do niej kieruje najwięcej piłek. Ważnym ogniwem Polskiego Cukru Muszynianki są również przyjmujące, a najczęściej na parkiecie przebywają reprezentantki Polski: Anna Grejman i Natalia Kurnikowska.

Z kolei w ekipie z Legionowa najpewniejszym punktem jest Malwina Smarzek, która do tej pory zdobyła 103 punkty, lecz jej dyspozycja w ataku może być zdecydowanie lepsza. Młoda siatkarka skutecznie kończy jedynie co czwarty swój atak. Zawodzą również przyjmujące oraz libero Katarzyna Wysocka. W zespole gości trudno znaleźć jakikolwiek plus, co zresztą ma odzwierciedlenie w ligowej tabeli.

Sytuacja zespołu gości w ligowej tabeli jest zła, a w dodatku tytularny sponsor klubu ogłosił upadłość, co może mieć odzwierciedlenie na stan klubowej kasy i motywację zawodniczek. - Nasi działacze oczekiwali od nas, abyśmy poprawili grę. Muszę stwierdzić, iż zaprezentowaliśmy się o wiele lepiej w porównaniu do poprzednich meczów. Cały czas gramy na wysokim poziomie w polu serwisowym. Chciałbym podkreślić, że mamy bardzo młody skład, dlatego gra faluje. Jednak jest coraz lepiej i z tego się cieszymy - stwierdził trener Legionovii Ettore Guidetti.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - SK bank Legionovia Legionowo / pon. 23.11.2015, godz. 18:00.

Źródło artykułu: