Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PlusLiga: O nich wkrótce może być głośno

Młoda Liga od kilku lat dostarcza zawodników, którzy mają pewne miejsce w składzie zespołów PlusLigi. Część siatkarzy trafiła również do kadry Polski.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Dawid Konarski, Bartosz Bednorz, Mateusz Bieniek, Grzegorz Bociek, Bartłomiej Bołądź, Michał Kędzierski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Marcin Waliński, Mateusz Mika, Dawid Dryja, Michał Filip, Bartłomiej Grzechnik, Michał Kaczyński, Tomasz Kowalski, Adam Kowalski, Bartłomiej Lemański, Mateusz Malinowski, Mariusz Marcyniak, Jan Nowakowski, Krzysztof Rejno, Przemysław Stępień, Jakub Wachnik, Nikodem Wolański - to lista zawodników, którzy grali w rozgrywkach Młodej Ligi i otrzymali powołanie do kadry A lub B. Ale Młoda Liga to nie tylko idealne miejsce dla przyszłych reprezentantów Polski. Aż 48 zawodników, którzy jeszcze rok temu rywalizowali na zapleczu PlusLigi, dzisiaj trafiło do jednego z jej zespołów.

Waldemar Wspaniały koordynator projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych podczas kongresu młodzieżowej siatkówki podsumował wydarzenia w Młodej Lidze w sezonie 2014/2015. Poniżej prezentujemy ciekawostki statystyczne z minionego sezonu.

NAJDŁUŻSZY MECZ
25.04.2015 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Lotos Trefl Gdańsk 2h 7min

NAJKRÓTSZY MECZ
17.12.2014 Asseco Resovia Rzeszów – MKS Banimex Będzin 0h 54 min
24.01.2015 Transfer Bydgoszcz – MKS Banimex Będzin 0h 54 min

NAJDŁUŻSZY SET
29.11.2014 Effector Kielce – Jastrzębski Węgiel 33:35

NAJRÓTSZY SET
28.03.2015 RCS Cerrad Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 25:5

NAJDŁUŻSZY V SET
13.12.2014 Effector Kielce – AZS Politechniki Warszawskiej 21:19

NAJKRÓTSZY V SET
17.01.2015 Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 15:7

Tytuł MVP rozgrywek trafił w ręce Jędrzeja Gossa. Na kolejnych podstronach prezentujemy wyróżniających się zawodników na poszczególnych pozycjach.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1):
 • Moderator Zgłoś komentarz
  Jędrzej Goss został MVP ML, a w nagrodę trafił do Hutnika Kraków, który walczy o przetrwanie. Najwyraźniej w Bydgoszczy przyjęli inną politykę niż w Warszawie, czy Radomiu gdzie
  Czytaj całość
  młodym zawodnikom się ufa, daje szanse, a potem zbiera plony. Inną też niż w Rzeszowie, gdzie młodych zawodników się wypożycza do klubów pozwalających zawodnikom się rozwijać. Wątpię, żeby problemy finansowe Hutnika to problem nagły, który wszystkich zaskoczył. W efekcie jednemu z największych talentów zamiast okazji do rozwoju, zafundowano szkołę przetrwania.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×