Sparingowo przed kw. do IO: Biało-Czerwone lepsze od Chorwacji

W spotkaniu towarzyskim, który został rozegrany w ramach przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego do IO 2016, reprezentacja Polski siatkarek pokonała Chorwację.

Tomasz Rosiński
PAP/Maciej Kulczycki / PAP/Maciej Kulczycki

Polki w poniedziałek dotarły do Turcji, gdzie w środę przyszło im zmierzyć się z innymi uczestniczkami kwalifikacji olimpijskich - Chorwatkami.

Biało-Czerwone rozpoczęły rywalizację z wysokiego "C", gdyż na drugiej przerwie technicznej w inauguracyjnym secie prowadziły 17:10. Jednak w polskie szeregi wkradło się rozluźnienie, co skrzętnie wykorzystały przeciwniczki (24:24). W końcowym rozrachunku będące na fali chorwackie zawodniczki zachowały więcej zimnej krwi i wygrały do 26.

W kolejnej odsłonie obydwa zespoły walczyły praktycznie punkt za punkt i nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi (15:15). Ostatecznie ponownie wszystko miało się rozstrzygnąć po grze na przewadze, w której tym razem szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły podopieczne Jacka Nawrockiego (26:24), doprowadzając do remisu.

Po tym triumfie polskie siatkarki poczuły się pewniej i zaczęły narzucać swój styl gry (16:14). Ekipa z Polski już nie dała się dogonić (25:22), dzięki czemu wyszła na prowadzenie w całej konfrontacji.

Mimo porażki w dwóch kolejnych setach, reprezentantki Chorwacji nie zamierzały się poddawać i ambitnie walczyły w każdej akcji. Lecz w decydującym fragmencie IV partii Katarzyna Skowrońska-Dolata i spółka udowodniły swoją wyższość (25:22), zwyciężając potyczkę 3:1. Natomiast w dodatkowej odsłonie kadra Polski wygrała do 19.

W czwartek Polki zagrają z Turczynkami.

Polska - Chorwacja 3:1 (26:28, 26:24, 25:22, 25:22) dodatkowy set: 25-19

Polska: Skowrońska-Dolata, Wołosz, Werblińska, Polańska, Efimienko, Jagieło, Maj-Erwardt (libero) oraz Krzos (libero), Kurnikowska, Ganszczyk, Bełcik, Tomsia, Grejman, Pycia.

Chorwacja: Poljak, Fabris, Milos, Topić, Jerkov, Grbac, Bozicević (libero).

Siatkarki nie kalkulują. Do Turcji po "bilety" do Rio!
Czy uważasz, że Polki awansują do półfinału turnieju kwalifikacyjnego do IO 2016, który odbędzie się w Ankarze?