)

Utracone marzenia polskich siatkarek o Rio. Które z Biało-Czerwonych zawiodły?

Występ naszych reprezentantek w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich pozostawiał dużo do życzenia. Niektóre z siatkarek zawiodły, innym nie mieliśmy za wiele do zarzucenia. Sprawdźcie oceny wystawione przez WP SportoweFakty!
 Redakcja
Redakcja

Oceny Polek za występ w europejskim turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich (w skali 1-6, ocena wyjściowa - 3):

Rozgrywające:

Izabela Bełcik - 2,5
Joanna Wołosz - 3,5

Joanna Wołosz wystąpiła tylko w pierwszym meczu Biało-Czerwonych. Przeciwko Rosjankom pokazała się z dobrej strony, skutecznie gubiła rosyjski blok, wykorzystując dobre przyjęcie i miała duży udział w dwóch wygranych setach. Jednak w tie-breaku naderwała ona ścięgno palucha, co wykluczyło ją z kolejnych spotkań.

Zastąpić musiała ją Izabela Bełcik, której wiodło się ze zmiennym szczęściem. Choć jest to bardzo doświadczona siatkarka, to w jej rozegraniach było dużo niedokładności. Zawiodła zwłaszcza w meczu z Włoszkami, gdy w dwóch pierwszych setach rywalki notorycznie odczytywały jej zamiary.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie