Superliga: Zacięty mecz w Orenburgu. Szybka wygrana Lokomotiwu Nowosybirsk

W dziewiątej kolejce rosyjskiej Superligi trzecie zwycięstwo w lidze odnotowała drużyna z Orenburga. Lokomotiw Nowosybirsk pewnie pokonał Jenisej Krasnojarsk.

Dorota Mleczak
Siatkówka Materiały prasowe / Siatkówka

Podopieczni Andrieja Woronkowa od początku meczu narzucili przeciwnikowi swoje warunki. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili sześcioma punktami, a główną armatą był rosyjski atakujący Denis Zemczenok. Przyjezdni pomimo dobrego przyjęcia nie byli w stanie przebić się przez blok Wolwicza.

Druga partia w porównaniu z poprzednią była zdecydowanie lepsza w wykonaniu gości. Siatkarze Lokomotiwu ponownie wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, ale dzięki dobrej grze Moczałowa i Dubrowina zawodnicy z Krasnojarska odrobili straty. Jednak w końcówce więcej szczęścia mieli gospodarze.

W ostatniej odsłonie koncertowo zagrał Lukáš Diviš. Przyjmujący kończył praktycznie wszystkie piłki. Goście pomimo wszelkich starań nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych siatkarzy z Nowosybirska, którzy dzięki temu zwycięstwu przerwali czarną serię przegranych meczów w lidze.

Pięciosetowy bój zafundowali swoim kibicom zawodnicy Neftjanika Orenburg i Uralu Ufa. Pierwszego i drugiego seta bez większych problemów wygrali przyjezdni. Dopiero w trzeciej partii role się odwróciły. W drużynie gospodarzy w ataku oraz bloku świetnie spisywał się Aleksandr Awdiejew, a także Witalij Wasiliew. Podopieczni Władimira Terentiewa poprawili swoje przyjęcie, dzięki czemu zdołali doprowadzić do tie-breaka.

Piąty set okazał się najbardziej wyrównanym w tym spotkaniu. Gra do samego końca toczyła się punkt za punkt. O zwycięstwie zdecydowały dwa błędy siatkarzy Uralu Ufa, najpierw w obronie pomylił się Leonid Kuzniecow, potem atak ze skrzydła zepsuł Andriej Kucmus.

Podsumowanie IX kolejki rosyjskiej Superligi

Lokomotiw Nowosybirsk - Jenisej Krasnojarsk 3:0 (25:16, 25:23, 25:21)
Najwięcej punktów: dla Lokomotiw Nowosybirsk - Denis Zemczenok (16), Artiom Wolwicz (12); dla Jenisej Krasnojarsk - Aleksandr Moczałow (11), Anton Dubrowin (9).

Neftjanik Orenburg - Ural Ufa 3:2 (18:25, 17:25, 25:19, 25:15, 17:15)
Najwięcej punktów: dla Neftjanik Orenburg - Witalij Wasiliew (17), Nikita Kozłow (15); dla Ural Ufa - Andriej Kucmus (19), Aleksandr Kimerow (18).

Nova Nowokujbyszewsk - Jugra Samotłor Niżniewartowsk 3:2 (25:12, 30:32, 23:25, 25:23, 15:12)
Najwięcej punktów: dla Nova Nowokujbyszewsk - Władimir Jakimow (26), Dmitrij Makarenko (22); dla Jugra Samotłor Niżniewartowsk - Olieg Krikun (25), Dmitrij Babkow (17).

Fakieł Nowy Urengoj - Gazprom-Jugra Surgut 2:3 (25:20, 22:25, 25:15, 22:25, 10:15)
Najwięcej punktów dla: Fakieł Nowy Urengoj - Jegor Kljuka (19), Dmitrij Wołkow (14); dla Gazprom-Jugra Surgut - Konstantin Bakun (27), Aleksiej Rodiczew (14).

Dynamo Krasnodar - Zenit Kazań 0:3 (18:25, 13:25, 21:25)
Najwięcej punktów dla: Dynamo Krasnodar - Olieg Centałowicz (10), Lewan Kalandadze (8); dla Zenit Kazań - Wilfredo Leon (17), Maksim Michajłow (16).

Biełogorie Biełgorod - Kuzbass Kemerowo 3:1 (23:25, 25:16, 25:12, 30:28)
Najwięcej punktów: dla Beiłogorie Biełgorod - Dmitrij Muserski (18), Roman Daniłow (17); dla Kuzbass Kemerowo - Maksim Żigałow (22), Anton Karpuchow (14).

Gubernija Niżny Nowogród - Dynamo Moskwa 0:3 (22:25, 19:25, 19:25)
Najwięcej punktów: dla Gubernija Niżny Nowogród - Wiktor Nikonenko (12), Andriej Kolesnik (9); dla Dynamo Moskwa - Aleksandr Markin (13), Iwan Zajcew (9).