BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała - Pałac Bydgoszcz: Gospodynie nie zwalniają tempa

W meczu 15. kolejki Orlen Ligi siatkarki BKS-u Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała pokonały we własnej hali Pałac Bydgoszcz 3:0. Najlepszą zawodniczką pojedynku wybrana została Nikola Radosova.

Natalia Witczyk

Faworytkami sobotniego starcia były bielszczanki, które po zmianie szkoleniowca pewnie pokonały w ostatniej kolejce Budowlanych Łódź. Z kolei bydgoszczankom w odniesieniu kolejnych zwycięstw w Orlen Lidze miała pomóc nowa zawodniczka. Włodarze klubu zdecydowali się na transfer medyczny i włączenie do kadry meczowej Dominiki Minicz, która zadebiutowała właśnie w Bielsku-Białej.

Od początku pojedynku w hali pod Dębowcem dominowały gospodynie, które już w pierwszych akcjach wyraźnie zaznaczyły swoją dobrą dyspozycję. W ataku niemal nie do zatrzymania była Słowaczka Nikola Radosova, która do tej pory pozostawała nieco w cieniu swoich koleżanek. Siatkarki Pałacu Bydgoszcz starały się toczyć wyrównaną walkę z przeciwniczkami, ale uniemożliwiały im to błędy w niemal wszystkich elementach. Pomyłki rywalek natychmiast wykorzystał BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała, który po bloku Heleny Horki pewnie wygrał do 18.

Zupełnie inaczej wyglądała druga odsłona, w której podopieczne Adama Grabowskiego nareszcie zaczęły walczyć. Bydgoszczanki poprawiły swoją dyspozycję, o wiele lepiej zaprezentowały się w ataku, co przełożyło się na wynik. Ich dobra gra pozwoliła na wypracowanie nawet pięciu punktów przewagi. Gdy wydawało się, że Pałacanki nie będą miały problemów ze skończeniem seta, wtedy do gry wróciły bielszczanki. Kilka skutecznych akcji sprawiło, że doprowadziły one do wyrównania w końcówce. Ostatecznie decydujące akcje padły łupem gospodyń, które zachowały więcej zimnej krwi (26:24).

Ostatni set miał miał niemal identyczny przebieg. Przez większość odsłony na prowadzeniu były siatkarki z Bydgoszczy, których liderką była Ewelina Krzywicka. Podobnie, jak w poprzedniej partii, gościom sił starczyło tylko do drugiej przerwy technicznej. Po niej ponownie lepiej zagrały podopieczne Mariusza Wiktorowicza. Mecz zakończyła udanym uderzeniem kapitan BKS-u Małgorzata Lis (25:23).

BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:18, 26:24, 25:23)

BKS: Mucha, Horka, Moskwa, Trojan, Castiglione, Radosova, Wojtowicz (libero) oraz Bamber-Laskowska, Pasznik, Lis.

Pałac: Kuligowska, Śmieszek, Minicz, Pleśnierowicz, Misiuna, Krzywicka, Nowakowska (libero)

MVP: Nikola Radosova (BKS)