Superliga: Matthew Anderson poprowadził Zenit do zwycięstwa! 31 punktów Bakuna

W jedenastej kolejce rosyjskiej Superligi Gazprom-Jugra Surgut pokonał po zaciętej walce Kuzbass Kemerowo. Zawodnicy Zenitu Kazań w trzech setach wygrali z Neftjanikiem Orenburg.

Dorota Mleczak

Siatkarze z Kazania bez najmniejszych problemów pokonali gospodarzy tego meczu, a wiodącą postacią w zespole mistrza Rosji był Matthew Anderson. Amerykański przyjmujący bardzo dobrze spisywał się na skrzydle, dołożył także kilka punktowych bloków oraz zagrywek. Drużyna Neftjanika miała spore problemy w przyjęciu, co przyczyniło się do słabej skuteczności w ataku. Podopieczni Władimira Alekny nie zwalniają tempa i po jedenastu meczach na swoim koncie mają tylko jedną porażkę w lidze.

Zacięty mecz miał miejsce w Kemerowie, gdzie tamtejsza drużyna podejmowała Gazprom-Jugrę Surgut. Zespół prowadzony przez Rafaela Chabibulina w pierwszym secie nie potrafił znaleźć sposobu na dobrą grę gospodarzy. Także w kolejnej partii przez dłuższy czas na prowadzeniu byli zawodnicy Kuzbassu. Jednak w końcówce przyjezdni zdołali odrobić straty i po niecałej godzinie grania doprowadzili do remisu w tym spotkaniu.

W trzeciej odsłonie meczu Apalikow i spółka nie mieli za wiele do powiedzenia, bowiem nie do zatrzymania był Anton Karpuchow oraz Siergiej Nikitin. Gdy już wydawało się, że drużyna z Kemerowa odniesie zwycięstwo za trzy punkty, goście postawili wszystko na jedną kartę i o tym kto wygra mecz miał zdecydować tie-break. W ostatnim secie podopieczni Denisa Matusewicza utrzymywali kilkupunktową przewagę, mieli trzy piłki meczowe w górze, ale w końcówce lepsi okazali się zawodnicy Gazpromu.

Podsumowanie XI kolejki rosyjskiej Superligi

Kuzbass Kemerowo - Gazprom-Jugra Surgut 2:3 (25:19, 25:27, 25:!4, 21:25, 17:19)
Najwięcej punktów: dla Kuzbass Kemerowo - Anton Karpuchow (19), Maksim Żigałow (18); dla Gazprom-Jugra Surgut - Konstantin Bakun (31), Jan Jereszenko (12).

Ural Ufa - Nova Nowokujbyszewsk  3:0 (25:17, 25:20, 25:19)
Najwięcej punktów: dla Ural Ufa - Andriej Kucmus (14), Jegor Feoktistow (14); dla Nova Nowokujbyszewsk - Dmitrij Leontiew, Iwan Podrebinkin (7).

Neftjanik Orenburg - Zenit Kazań 0:3 (11:25, 20:25, 15:25)
Najwięcej punktów: dla Neftjanik Orenburg - Nikita Kozłow (9), Władimir Iwanow (6); dla Zenit Kazań - Matthew Anderson (15), Wilfredo Leon (11).

Fakieł Nowy Urengoj - Jenisej Krasnojarsk 2:3 (25:27, 25:16, 22:25, 22:25, 13:15)
Najwięcej punktów: dla Fakieł Nowy Urengoj - Jegor Kljuka (21), Igor Tjurin (15); dla Jenisej Krasnojarsk - Filip Woronkow (24), Aleksandr Moczałow (17).

Dynamo Krasnodar - Dynamo Moskwa 1:3 (25:22, 15:25, 19:25, 19:25)
Najwięcej punktów: dla Dynamo Krasnodar - Olieg Centałowicz (17), Władimir Mielnik (15); dla Dynamo Moskwa - Paweł Krugłow (20), Jurij Bierieżko (13).

Gubernija Niżny Nowogród - Lokomotiw Nowosybirsk  0:3 (23:25, 23:25, 22:25)
Najwięcej punktów: dla Gubernija Niżny Nowogród - Andriej Titicz (12), Siergiej Timofiew (11) ;dla Lokomotiw Nowosybirsk - Lukáš Diviš (15), Siergiej Sawin (14).

Jugra Samotłor Niżniewartowsk - Biełogorie Biełgorod 0:3 (19:25, 18:25, 19:25)
Najwięcej punktów: dla Jugra Samotłor Niżniewartowsk - Michaił Beketow (15), Nikołaj Jewtjuchin (5) ;dla Biełogorie Biełgorod - Roman Daniłow (15), Dmitrij Muserski (13).