Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Liga Mistrzyń: Włoska szkoła bez wyróżnienia w drużynie marzeń CEV

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej CEV wytypowała swoją drużynę marzeń pierwszych meczów play-off 6 Ligi Mistrzyń. W zestawieniu znalazły się liderki z każdej z drużyn, poza włoską Nordmeccanica Piacenza.

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz

Choć niewiele brakowało, pierwsze mecze rywalizacji o miejsce w Final Four siatkarskiej Champions League kobiet zakończyły się zgodnie z przewidywaniami. Najbardziej zaciętym spotkaniem okazało się starcie VakifBanku Stambuł z Volero Zurych. Nic więc dziwnego, że Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej CEV postanowiła wyróżnić aż 3 zawodniczki z tego spotkania w swojej drużynie marzeń kolejki.

Jako najlepszą rozgrywającą wybrano Bojanę Zivković, siatkarkę Volero Zurych. 27-latka poza rozsądnym prowadzeniem gry, świetnie spisywała się na linii 9. metra. To właśnie przy jej zagrywkach, szwajcarska drużyna punktowała w seriach.

Po przekątnej z Zivković wybrano niezawodną Jekaterinę Gamową. Atakująca Dynamo Kazań to klasa sama w sobie. W trzysetowym meczu z włoską Nordmeccanicom Piacenza łącznie zdobyła 20 punktów, atakowała z 56 proc. skutecznością.

W defensywie postawiono na turecko-szwajcarski duet. Mimo tego, że Yeon-Koung Kim rzadko występuje w krajowych rozgrywkach, w Lidze Mistrzyń stanowi filar swojej drużyny. Przyjmująca Fenerbahce Grundig Stambuł poza szkodą jaką wyrządziła zawodniczkom Dynamo Moskwa atakiem, swoje dołożyła również w serwisie bowiem była autorką 3 asów. Druga z wyróżnionych przyjmujących to Natalia Mammadowa. Gwiazda azerskiej siatkówki również była mocnym punktem w ofensywie, a jej tajną bronią okazał się blok.

Jednakże cztery oczka Mammadowej w tym elemencie były małą zdobyczą w porównaniu do pary środkowych wyróżnionych przez CEV. Christa Harmotto-Dietzen oraz Milena Rasić w popisowy sposób dystansowały rywalki na siatce, łącznie zdobyły 13 punktów blokiem.

Ostatnie z wyróżnień należy do Anny Małowej. Rosyjska libero odbierała aż 43 zagrywki z wysokim 63 proc. przyjęciem pozytywnym, dodatkowo stanowiła atut w grze obronnej.

Drużyna marzeń pierwszych spotkań play off 6:

Rozgrywająca: Bojana Zivković (Volero Zurych)

Atakująca: Jekaterina Gamowa (Dynamo Kazań)

Przyjmujące: Yeon-Koung Kim (Fenerbahce Grundig Stambuł), Natalia Mammadowa (Volero Zurych)

Środkowe: Christa Harmotto-Dietzen (Fenerbahce Grundig Stambuł), Milena Rasić (VakifBank Stambuł)

Libero: Anna Małowa (Dynamo Moskwa)

Która z wyróżnionych przez CEV zawodniczek Twoim zdaniem najlepiej prezentowała się w pierwszych meczach play off 6?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×