Liga Mistrzów: Obrońca tytułu za mocny dla PGE Skry Bełchatów

Zenit Kazań nie pozostawił złudzeń PGE Skrze Bełchatów i przed publicznością zgromadzoną w łódzkiej Atlas Arenie zwyciężył 3:0.

Dominika Pawlik

Po znakomitym widowisku w Kazaniu w nieco lepszej sytuacji przed rewanżem byli bełchatowianie, choć jak twierdzili przedstawiciele PGE Skry, szanse były wyrównane. Do awansu do turnieju finałowego polska ekipa potrzebowała zwycięstwa, stosunek setów nie był istotny.

Już podczas rozgrzewki widać było, jak bardzo zmotywowani są siatkarze Zenita, każdą piłkę traktowali tak, jakby to był punkt decydujący o awansie. Gospodarze nieco inaczej do tego podeszli, widać było pełne skupienie, ale także trochę luzu.

Początek potyczki był wyrównany, obie ekipy wymieniały się ciosami, ale to co raziło najbardziej, to zepsute zagrywki po stronie Skry. W tym elemencie lepsi byli goście, dzięki serii Wilfredo Leona zdołali odskoczyć i już na drugiej przerwie technicznej prowadzili pięcioma punktami.

Bełchatowianie mieli spore problemy z wyprowadzaniem akcji, bowiem rywale imponowali mocnymi zagrywkami. Facundo Conte kilkakrotnie zaskoczył Zenit swoimi sprytnymi atakami, ale to nie wystarczyło na nawiązanie skutecznej walki.

Krótka przerwa i zmiana stron pomogły wyciągnąć wnioski polskiej ekipie. Uwagi Miguela Falaski odniosły pozytywny skutek, gra się wyrównała, Nicolas Uriarte częściej grał środkiem i to przynosiło efekty. Problem jednak polegał na tym, że drużyna z Rosji grała jeszcze lepiej niż w premierowej odsłonie. W końcówce nie do zatrzymania byli Matthew Anderson i Maksim Michajłow, choć PGE Skra starała się doprowadzić do remisu, siatkarze Kazania pewnie zamknęli seta.

Dość szybko na parkiecie w trzeciej odsłonie pojawił się Marcel Gromadowski, Mariusz Wlazły był bardzo pilnowany przez rywali i nie był w stanie zaprezentować swojego normalnego poziomu gry.

Siatkarze Zenitu byli bezlitośni we wszystkich aspektach. Pomimo tego, że zawodnicy Skry chcieli zostawić serce na boisku, przeciwnicy pozwalali im tylko na pojedyncze zrywy.

Bełchatowianie nie powtórzyli wyniku z Kazania i nie zagrają w turnieju finałowym w Krakowie. Zenit zaś zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów.

PGE Skra Bełchatów - Zenit Kazań 0:3 (19:25, 23:25, 19:25)

PGE Skra: Uriarte (1), Wlazły (4), Lisinac (10), Kłos (2), Conte (14), Marechal (6), Piechocki (libero) oraz Milczarek (libero), Wrona (1), Gromadowski (1).

Zenit: Butko (1), Anderson (13), Leon (15), Aszczew (9), Gutsaljuk (2), Michajłow (15), Salparow (libero) oraz Kobzar.

W pierwszym meczu: 3-2 dla PGE Skry.
Awans: Zenit Kazań.

Źródło: WP SportoweFakty
Czy uważasz, że Zenit Kazań obroni tytuł w Lidze Mistrzów?