Liga Mistrzyń: Najlepsze z najlepszych w rewanżach 1/3 finału (wideo)

Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) bacznie przyglądała się występom wszystkich zawodniczek w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń i wybrała tradycyjną "drużynę marzeń".

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki

W zestawieniu znalazły się dwie zawodniczki, które gościły w nim również przed tygodniem, po pierwszych meczach tej fazy. To Yeon-Koung Kim i Milena Rasić. Co istotne, nie wszystkie wybrane siatkarki pochodzą z drużyn, które awansowały do final four w Montichiari.

Na rozegraniu postawiono na Naz Aydemir Akyol. Zawodniczka VakifBanku Stambuł bardzo umiejętnie gospodarowała kierunkami podczas rewanżowej potyczki z Volero Zurych. Raczej żadna z jej koleżanek nie mogła narzekać ani na ilość ani na jakość granych przez nią piłek.

Po przekątnej z Turczynką, na atak, nominowano Natalię Gonczarową. Choć siatkarka Dynama Moskwa wypruwała sobie żyły podczas pięciosetowego boju z Fenerbahce, ostatecznie jej zespół uległ 2:3. Jednak na uwagę zasługuje fakt, że Gonczarowa w tym meczu zdobyła 30 punktów.

Po drugiej stronie siatki występowała zaś wspominana Yeon-Koung Kim. Koreanka w dorobku miała o trzy oczka więcej od reprezentantki Rosji, ale dołożyła do tego również 80 procent pozytywnego przyjęcia zagrywki. Parę przyjmujących uzupełnia Elicja Wasilewa, która w meczu z Nordmeccanicą Piacenza powiodła Dynamo Kazań do wygranej grając najpewniej i najrówniej spośród wszystkich swoich koleżanek.

Wśród środkowych wyróżniono zawodniczki, które legitymowały się niemal takim samym bilansem w swoich meczach. Obie miały po pięć punktowych bloków i dwa asy serwisowe. A mowa o Edzie Erdem Dundar, która na punkt zamieniła 9 z 15 ataków oraz Milenie Rasić, która skończyła 10 z 18 piłek.

Choć Volero Zurych nie znalazło się w gronie czterech najlepszych drużyn Starego Kontynentu, doceniono występ libero szwajcarskiej ekipy, Silvii Popović. Serbka była adresatką 29 serwisów i zachowała przy tym 59 procent pozytywnego odbioru zagrywki. Kilka obron z jej udziałem można zobaczyć w poniższym materiale.

Szóstka rewanżowych spotkań 1/3 finału Ligi Mistrzyń:

Rozgrywająca: Naz Aydemir Akyol (VakifBank Stambuł)
Atakująca: Natalia Gonczarowa (Dynamo Moskwa)
Przyjmujące: Yeon-Koung Kim (Fenerbahce Grundig Stambuł), Elicja Wasilewa (Dynamo Kazań)
Środkowe: Eda Erdem Dundar (Fenerbahce Grundig Stambuł), Milena Rasić (VakifBank Stambuł)
Libero: Silvija Popović (Volero Zurych)

Najlepiej w rewanżach 1/3 finału Ligi Mistrzyń wypadła:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×