Cerrad Czarni Radom lepsi w sparingu z Effectorem Kielce

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa
/ WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa

Cerrad Czarni Radom przygotowują się do pojedynku z PGE Skrą Bełchatów. W ramach treningu rozegrali spotkanie kontrolne z Effectorem Kielce. Pojedynek zakończył się przekonującą wygraną podopiecznych Raula Lozano.

W tym artykule dowiesz się o:

Radomianie ostatni mecz w PlusLigi rozegrali 18 marca, ich rywalem był wówczas Lotos Trefl Gdańsk. Spotkanie zakończyło się wygraną ekipy z województwa mazowieckiego 3:1. Effector Kielce tydzień temu z kolei przegrał w 3 setach z Asseco Resovią Rzeszów.

Dlatego Raul Lozano zdecydował o rozegraniu kontrolnego spotkania, a rywalem był własnie zespół z Kielc. Mecz miał typowo szkoleniowy przebieg i dla obu drużyn okazał się doskonałym przetarciem przed kolejnymi potyczkami - już o ligowe punkty. W pierwszym secie lepiej prezentowali się goście. Później dominowali już Cerrad Czarni Radom.

Na parkiecie po stronie radomian pojawił się Neven Majstorović, dla którego była to pierwsza gra po kilkutygodniowej przerwie. Z kolei w składzie Effectora znaleźli się Sławomir Jungiewicz, Adrian Buchowski i Mateusz Bieniek. Wszyscy wymienieni zmagali się w ostatnim czasie z urazami.

Cerrad Czarni Radom - Effector Kielce 4:1 (19:25, 25:16, 25:19, 25:14, 15:12)

{"id":"","title":""}